Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD

Szanowni Państwo, miło mi poinformować, że dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się. Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem. Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl. Jestem przekonany, że nowy materiał edukacyjny TVP będzie wsparciem dla młodych lludzi w ich samodzielnej nauce.

Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Ogólnopolski Dzień Praw Ucznia — darmowe spotkania m.in. z Markiem Michalakiem
Szanowni Państwo!

Z wielką radością przekazuję, że w środę 18 listopada — w 1. rocznicę wpisania Fundacji na rzecz Praw Ucznia do Krajowego Rejestru Sądowego — odbędzie się 1. edycja Ogólnopolskiego Dnia Praw Ucznia. Wydarzenie jest w pełni darmowe i serdecznie zapraszamy na nie wszystkich Państwa uczniów, uczennice oraz nauczycieli i nauczycielki!

Wydarzenie odbędzie się zdalnie, na Facebooku Fundacji na rzecz Praw Ucznia (zachęcamy do polubienia tej strony). To tam trwały będą transmisje na żywo.

Harmonogram 18 listopada prezentuje się następująco:
1. O 10:00 porozmawiamy z panem Wojtkiem Gawlikiem z EDU-klastra m.in. na tematów popularnych mitów związanych z prawami ucznia.
2. O 12:00 prezes Fundacji Mikołaj Wolanin wygłosi wykład o prawach ucznia i sposobach ich ochrony.
3. O 18:00 o swoich doświadczeniach z edukacją — nie tylko dziennikarskich, ale też osobistych — opowie pani Justyna Suchecka z TVN24, autorka książki „Young Power”.
4. O 20:00 natomiast spotkamy się z panem Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka, a obecnie Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Dyrektorem Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka i Prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

Podczas pierwszych 3 spotkań będzie można zadawać pytania poprzez czat. Czwarte, niestety, musi zostać nagrane wcześniej i zostanie jedynie wyemitowane o godzinie 20:00. 

Gorąco zachęcamy zatem Państwa i Państwa uczniów oraz kadrę do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które — mamy nadzieję — przyjmie charakter coroczny. Jak zostało wspomniane wcześniej, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Nie trzeba też się na nie zapisywać (choć byłoby nam bardzo miło, gdyby napisaliby Państwo do nas w przypadku wzięcia udziału w wydarzeniu jako np. klasa czy cała szkoła wraz z orientacyjną liczbą uczestników; pomogłoby to nam w celach statystycznych). Wystarczy wejść na fanpage Fundacji na rzecz Praw Ucznia (tu link: http://facebook.com/fundacjanarzeczprawucznia/ ) i włączyć trwającą transmisję na żywo. Gorąco zachęcamy uczniów i uczennice oraz kadrę do polubienia tego fanpage'a w celu śledzenia naszej dalszej działalności (np. aktualności dot. Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia).

Będzie nam bardzo miło, jeśli dołączą do nas Państwo 18 listopada i przekażą tę informację uczniom. Grafika — jeśli potrzebna — jest dostępna na fanpage'u, do którego link powyżej.

Z poważaniem
Mikołaj Wolanin
Podsumowanie projektu "Muzeum Jutra. Nasze Muzeum"

Zapraszamy na spotkanie online, podsumowujące ważny dla nas projekt. Wasza obecność będzie dla nas bezcenna.

_________________________

Muzeum Okręgowe w Lesznie tworzy wraz ze swoją publicznością Muzeum Jutra. 17 listopada odbędzie się spotkanie online podsumowujące projekt pn. „Muzeum Jutra. Nasze Muzeum”. Będzie to jednocześnie promocja książeczki pt. „Bystre oczko. Uważny i ucieszny przewodnik. #7na70”. Publikacja dedykowana jest dzieciom z okazji 70. rocznicy powstania leszczyńskiego muzeum.

W wirtualnej przestrzeni spotkają się uczestnicy warsztatów, miłośnicy muzeum z muzealnikami wraz z gośćmi specjalnymi: Michałem Malinowskim i Katarzyną Jurga. To właśnie z nimi we wrześniu i październiku odbyły się kreatywne warsztaty opowieści oraz warsztaty animacji poklatkowej. Spotkanie ma na celu podsumowania efektów ich prac i wskazania nowych dróg rozwoju.

Spotkanie online:

17.11.2020, godzina 17.00, platforma Zoom

Obowiązują zapisy:

Kontakt: Dział Edukacji i Marketingu, tel. 65 529 61 40 w. 20, email: edukacja@muzeum.leszno.pl

Osoba, która nawiąże kontakt otrzyma dostęp do wirtualnego spotkania na platformie Zoom.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.muzeum.leszno.pl

-- 
Jakub Piwoński
specjalista ds. promocji i organizacji imprez
Muzeum Okręgowe w Lesznie
tel.: 65 529 61 40 w. 27
Konkurs propagujący słuszną społeczną ideę noszenia maseczek
Szkoła Branżowa oraz klasy UZ  wzięły ostatnio udział w konkursie propagującym  słuszną społeczną  ideę  noszenia maseczek  jako sposobu unikniecia zakażenia wirusem. Kolorowe prace ozdobiły drzwi pomieszczeń klasowych i dzieki temu przypominaja kazemu przechodzącemu o obowiazku i potrzebie zasłaniania nosa i ust. Takze na szkolnym korytarzu.I miejsce w konkursie zdobyła klasa  VI-VII uz p. S. Justki, II miejsce klasa II SB  p. BOsiejewskiej,  III miejsce klasa III SB  p. H.Gołkowskiej.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachecamy do noszenia maseczek!!
Podziękowania dla Stowarzyszenia "Razem z Nami"

Układ Okresowy Pierwiastków ozdobił i wypełnił ścianę w klasie pani Beaty Osiejewskiej. To cenna pomoc nie tylko w nauce chemii ale w zdobywaniu ogólnej wiedzy o świecie.  
A, że będzie to super ściąga w razie potrzeby, to już wszyscy zainteresowani wiedzą:)
Tę przydatną i atrakcyjna pomoc dydaktyczną ufundowało szkole branżowej Stowarzyszenie "Razem z Nami" . Dziekujemy 
Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5