Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
Święto patrona szkoły i Andrzejki

W piątek 30 listopada w naszej szkole świętowaliśmy podwójnie: imieniny naszego patrona- Janusza Korczaka i obchodziliśmy Andrzejki. Z tej okazji odbyły się zajęcia integracyjne wszystkich uczniów Zespołu. Powstały przepiękne portrety, plakaty przedstawiające postać Korczaka. Była prezentacja multimedialna o życiu naszego Patrona. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce na Zabawie Andrzejkowej i przepowiadaliśmy przyszłość, starsi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas karaoke. Na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Zdjęcia

Andrzejki w szkole branżowej

"NA ŚWIĘTEGO ANDRZEJA BŁYSKA PANNOM NADZIEJA", BO 
"ŚWIĘTY ANDZREJ WRÓŻY SZCZĘSCIE I SZYBKIE ZAMĘŚCIE"
Aby tradycji stało sie zadość, w minioną środę uczniowie szkoły branżowej wróżyli, wycinali, szykowali smaczny poczęstunek w ramach magicznego spotkania z andrzejkową wróżbą. Niewidzialne napisy, słomki miłości, pływające marzenia i kleksy z atramentu miały przepowiadać przyszłość. 
Zobaczymy czy wszystko się spełni:)
Zajęcia andrzejkowe przygotowała i poprowadziła z uczniami pani Ada Matuszewska

Zdjęcia

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Po 123 latach niewoli Polska odzyskała suwerenność.

Zdjęcia

Konkurs: „Poznaj swoje prawa w pracy”.
W dniach 20 i 21.11.2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Lesznie, został przeprowadzony konkurs: „Poznaj swoje prawa w pracy”.
Zdjęcia
OLIMPIADA BEZ GRANIC

Dnia 20 listopada nasza szkoła brała udział w OLIMPIADZIE BEZ GRANIC. Organizatorami wydarzenia byli: Szkolny Klub Sportowy "JANTAR", Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Leszna.

Braliśmy udział w grach i zabawach rekreacyjno- sportowych. Były również tańce oraz ciepły posiłek dla zawodników. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.

Na koniec imprezy wzięliśmy udział w losowaniu nagród- i tu rozbiliśmy bank :) !!!- a Kacper wrócił do szkoły z pięknym rowerem :)

Zdjęcia

Wycieczka do Parku Trampolin
W środę 14.11.2018r. uczniowie szkoły  podstawowej i zawodowej wybrali się do  Parku Trampolin w Lesznie. W tym dniu wszyscy mogli skorzystać z atrakcji jakie oferuje  Jump World:  basen z gąbkami,  strefa basketu,  strefa siatkówki,  strefa dodgeball,  strefa akrobatyczna,  tor parkour,  gladiatorzy,  tor ninja.
Zdjęcia
Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
7  listopada 2018r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wraz z uczniami SPP obchodzili  100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu odbył się konkurs muzyczny, jaka to pieśń patriotyczna, mini podchody- każda klasa musiała wykonać 6 zadań: odpowiedzieć na pytania związane z Polską, rozwiązać krzyżówkę patriotyczną, ułożyć na mapie Polski wszystkie województwa, ułożyć godło Polski ( puzzle), wykreślanka z wyrazami dotyczącymi Polski,  gra "Kocham Cię Polsko"
Uczennice klasy III przygotowały babeczki ozdobione flagą biało-czerwoną, którymi obdarowały wszystkich uczestników zabawy.
Zdjęcia
Sekcja pływania
Uczestnicy sekcji pływackiej szlifują swoje umiejętności techniczne. W programie pojawiły się nurkowanie oraz skoki do wody. Zajęcia dobywają się w czwartki w godzinach 19:30-20:30.
Zdjęcia
Mityng pływacki w Szamotułach
W dniu 7 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Mitingu pływackim w Szamotułach w ramach Olimpiad Specjalnych.  Sekcję pływacką z naszej szkoły reprezentowało sześcioro uczniów, którzy bardzo dobrze się zaprezentowali i każdy z nich zdobył medal w swojej kategorii. Konkurencje odbywały się na dystansach 25 m i 50 m. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia
Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5