Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
Szkolny konkurs "Kultura Bezpieczeństwa"

Do szkolnego etapu konkursu pod nazwą "KULTURA BEZPIECZEŃSTWA" przystapili w miniona środę uczniowie szkoły brażnowej. Jego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy a współorgaznizatorami-szkoły ponadpodstawowe, które wyraziły chęć uczestnictwa.

Patronat nad ideą konkursu sprawuje Minister Edukacji Narodowej
Zdjęcia
Fakty z historii niepodległościowej naszego miasta

O historii Leszna opowiedział dziś uczniom szkoły branzowej i SSPP pan dr Sliwiński , który przyblizył słuchaczom niektóre fakty z historii niepodległościowej naszego miasta. Uczniowie zobaczyli również dawne mundury wojskowe, zdjęcia miejsc , które przeszły dawno do historii , a związane były z walką o miasto i jego mieszkanców.

Bardzo dziekujemy za wspólny czas:)

Powiatowy Konkurs na mem internetowy

Klauda Szaj , uczennica I klasy Branzowej Szkoły I stopnia została laureatką powiatowego konkursu na mem internetowy dotyczący akcji : "Nie daj szansy AIDS". Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu. Wczoraj Panie z leszczynskiego odziału sanepidu przyjechały pogratulować Klaudii sukcesu :)

Niniejszym przyłączamy sie równiez do gratulacji i liczymy na kreatywnośc w kolejnych ciekawych konkursach:)

W dyniowym klimacie
W dyniowym klimacie spotkalismy sie wczoraj w szkole branzowej , by piec, lepić i malować. Wyszło ciekawie, estetycznie i smacznie. Młodzież skupiła się na wykonaniu zadań wg haseł: solne rozmaitości, halloweenowe projekty i dyniowe pyszności. Efekty pracy widac na załączonych zdjęciach. Zajećia przygotowała pani Ada Matuszewska a przy ich realizacji pomogli obecni w szkole nauczyciele.
Zwiedzanie Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej

Zwiedzanie Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej, omówienie przebiegu bitwy pod wiatrakami, a takze przejście pod pomnik upamiętniający te wydarzenia i biorących w nich udział ludzi to najważniejsze aspekty wycieczki związanej ze 100 leciem odzyskania niepodległości przez Leszno. Na wycieczkę pojechały klasy pierwsze szkoły branzowej oraz klasa VIII SP wraz z wychowawcami.

Zdjęcia

Porady w dziedzinie kosmetologii

Parę dni temu dziewczęta ze szkoły branżowej mogły skorzystać z porad w dziedzinie kosmetologii. Na specjane zaproszenie przybyła do nas pani kosmetyczka , która opowiedziała o sztuce wykonania dobrego makijażu, demakijażu i zaprezentowała tę sztukę na chętnej uczennicy. Przede wszystkim jednak przypomniała o potrzebie codziennej pielęgnacji skóry twarzy tak, by jak najdłuzęj pozostała naturalnie piekna , młoda i świeża. Naturalność bowiem zawsze jest w modzie a ozdobiona usmiechem , jest najlepszym makijażem dla kazdej dziewczyny:)

Dziękujemy Pani Roksano!

Zdjęcia

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.
W minionym tygodniu nasi uczniowie uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego oraz Dnia Zwierząt.W środę odwiedzili nas wyjątkowi goście, bardzo miła pani Aleksandra Szydłowska i przyjacielski pies terapeuta - Oluś. Podczas zajęć pani Aleksandra zdradziła nam tajniki życia psów i pokazała jak się nimi opiekować. Teraz już wiemy jak należy rozmawiać z psem, jak się przy nim zachowywać, jak go karmić i pielęgnować. Wszystkich nas to spotkanie zachwyciło i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Efektem tego spotkania są portrety psów, wykonane przez uczniów przy użyciu różnych technik plastycznych i od dzisiaj zdobią one korytarz szkolny na parterze budynku A
Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5