Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
Tradycje Bożonarodzeniowe

W świateczno-noworocznych kategoriach rywalizowali ze sobą w środę uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia. Bałwanki, Śniezynki, Pierniczki i Bombeczki musiały wykazać się znajomością polskich kolęd oraz wiedzą z zakresu historii narodzin Dzieciątka Jezus. Warsztaty uwieńczyło wspólne pieczenie pierników oraz otrzymanie pamiątkowych dyplomów. Pomysł na takie zajęcia w klimacie nadchodzących świąt miała pani Honorata Gołkowska a w ich realizacji pomogła pani Honoracie p. Ada Matuszewska

Zdjęcia
Ubieranie choinki miejskiej
Z wielką przyjemnością kolejny rok wzięliśmy udział w ubieraniu choinki miejskiej przy leszczyńskim lodowisku. Nasza delegacja zawiesiła bombki przygotowane przez Uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Lesznie. Znajdziecie tutaj Anioła, który będzie czuwać nad cudownymi Świętami, But św. Mikołaja #LeszczyńskieStowarzyszenieRazemzNami w którym znajdą się wszystkie wymarzone prezenty dla najmłodszych i tych ciut starszych, oraz piękna choinka #KlubOlimpiadSpecjalnychSzóstkaLesznoRawicz, której nie zabraknie w każdym świątecznym domu.
To cudowne być Razem w tym przedświątecznym czasie.

Zdjęcia


VI Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego „Weihnachten”

Dnia 06. 12.2018 roku odbył się w naszym Zespole VI Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego „Weihnachten”.

Zdjęcia


Mikołajki

Wszystkie dzieci małe i duże czekają na ten dzień cały rok. W naszym Zespole Mikołajki były naprawdę udane. Mikołajkowe Koło Fortuny cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Po udzieleniu odpowiedzi na świąteczną zagadkę każdy uczeń losował nagrodę, którą ufundowało Leszczyńskie Stowarzyszenie Razem z Nami

Zdjęcia

 

Święto patrona szkoły i Andrzejki

W piątek 30 listopada w naszej szkole świętowaliśmy podwójnie: imieniny naszego patrona- Janusza Korczaka i obchodziliśmy Andrzejki. Z tej okazji odbyły się zajęcia integracyjne wszystkich uczniów Zespołu. Powstały przepiękne portrety, plakaty przedstawiające postać Korczaka. Była prezentacja multimedialna o życiu naszego Patrona. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce na Zabawie Andrzejkowej i przepowiadaliśmy przyszłość, starsi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas karaoke. Na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Zdjęcia

Andrzejki w szkole branżowej

"NA ŚWIĘTEGO ANDRZEJA BŁYSKA PANNOM NADZIEJA", BO 
"ŚWIĘTY ANDZREJ WRÓŻY SZCZĘSCIE I SZYBKIE ZAMĘŚCIE"
Aby tradycji stało sie zadość, w minioną środę uczniowie szkoły branżowej wróżyli, wycinali, szykowali smaczny poczęstunek w ramach magicznego spotkania z andrzejkową wróżbą. Niewidzialne napisy, słomki miłości, pływające marzenia i kleksy z atramentu miały przepowiadać przyszłość. 
Zobaczymy czy wszystko się spełni:)
Zajęcia andrzejkowe przygotowała i poprowadziła z uczniami pani Ada Matuszewska

Zdjęcia

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Po 123 latach niewoli Polska odzyskała suwerenność.

Zdjęcia

Konkurs: „Poznaj swoje prawa w pracy”.
W dniach 20 i 21.11.2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Lesznie, został przeprowadzony konkurs: „Poznaj swoje prawa w pracy”.
Zdjęcia
OLIMPIADA BEZ GRANIC

Dnia 20 listopada nasza szkoła brała udział w OLIMPIADZIE BEZ GRANIC. Organizatorami wydarzenia byli: Szkolny Klub Sportowy "JANTAR", Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Leszna.

Braliśmy udział w grach i zabawach rekreacyjno- sportowych. Były również tańce oraz ciepły posiłek dla zawodników. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.

Na koniec imprezy wzięliśmy udział w losowaniu nagród- i tu rozbiliśmy bank :) !!!- a Kacper wrócił do szkoły z pięknym rowerem :)

Zdjęcia

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5