Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
Miasto Leszno realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Miasto Leszno realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Podniesienie kompetencji uczniów z terenu Miasta Leszna Celem projektu jest przeciwdziałanie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia 1648 uczniów oraz 136 nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół specjalnych z terenu Leszna, w okresie od 03.09.2018 r. do 12.06.2020 r. Dofinansowanie projektu z UE: 784 831,57 PLN

Dokumenty informacyjne:

Plakat do szkół  


Rekrutacja


Dokumenty do pobrania:
Oświadczenie dot. przetwarzania danych osobowych po uwagach 3.10.2019 r.

Wzór_formularza rekrutacyjnego

Zgoda rodzica


 Andrzejkowe wróżby

Szkoła to nie tylko nauka i praca, ale i współne biesiadowanie, tym milsze, gdy dotyczy dawnych tradycji i zwyczajów. Andrzejki to własnie TEN czas :)

Klasy II i III szkoły branżowej spędziły go na wróżeniu z kart, z obierek po ziemniakach, z płonących zapałek, z kwiatów, z owoców i kubeczków.

Gdy juz wywróżona przyszłość stała sie dla uczestników jasna , przyszła pora na wspólny poczęstunek:)

Zdjęcia

Olimpiada zawodowców

W minioną środę przyjechały do szkoły branżowej drużyny ze Wschowy i Rydzyny, by wziąć udział w organizowanej przez naszą szkołę OLIMPIADZIE ZAWODOWCÓW. Tematem przewodnim była wiedza z przedsiębiorczości. Wykonywanie zadań wymagało od uczniów spostrzegawczości, uwagi, logicznego myślenia i wykorzystania wiadomości, które na co dzień zdobywają w szkole.

Zdjęcia

Rola krwi w organizmie
W szkole branzowej podjeto we wtorek niezwykle "krwawy " temat: rozmawiano o roli krwi w organizmie każdego człowieka oraz skutkach jej niedoboru czy niewłasciwego składu. Film edukacyjny, który był elementem zajęć,podpowiedział uczniom , jak zostać krwiodawcą.
Uwieńczeniem zajeć "Twoja krew, moje życie" był ciekawy, tematyczny quiz a ich symbolikę podkreśliła i zapisała w pamięci uczestników czerwona nitka-znak życia, krwi i pomocy ...
Spotkanie zorganzowała pani Beata Osiejewska i pani Ada Matuszewska
Projekt edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem”
W roku szkolnym 2019/2020 klasy I – III dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym realizują projekt edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pani Agata Kornhauser – Duda. Etap jesienny był bogaty w wiele działań. Uczniowie uczestniczyli z zajęciach integracyjnych podczas których dowiedzieli się wielu przydatnych informacji. Nasi najmłodsi uczniowie poznawali wszystkimi zmysłami owoce i warzywa. Brali udział w zajęciach sportowych, które przyczyniły się do zwiększenia świadomości, jak ważna jest aktywność fizyczna. Ciekawym doświadczeniem było tworzenie wspólnej Wielkiej Księgi Zagadek Owocowo – Warzywnych. Korytarz szkolny ozdabia galeria Orderów Miłośników Sportu
Szkolny konkurs "Kultura Bezpieczeństwa"

Do szkolnego etapu konkursu pod nazwą "KULTURA BEZPIECZEŃSTWA" przystapili w miniona środę uczniowie szkoły brażnowej. Jego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy a współorgaznizatorami-szkoły ponadpodstawowe, które wyraziły chęć uczestnictwa.

Patronat nad ideą konkursu sprawuje Minister Edukacji Narodowej
Zdjęcia
Fakty z historii niepodległościowej naszego miasta

O historii Leszna opowiedział dziś uczniom szkoły branzowej i SSPP pan dr Sliwiński , który przyblizył słuchaczom niektóre fakty z historii niepodległościowej naszego miasta. Uczniowie zobaczyli również dawne mundury wojskowe, zdjęcia miejsc , które przeszły dawno do historii , a związane były z walką o miasto i jego mieszkanców.

Bardzo dziekujemy za wspólny czas:)

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5