Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego
Dodane przez administrator dnia 02.04.2019

Rok 2019 został ogłoszony przez UNESCO Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego. W związku z tym w Zespole Szkół Specjalnych odbyły się dwa konkursy:
Pierwszy – wykonanie pracy na NAJCIEKAWSZY układ okresowy. Wpłynęły 4 plakaty i 1 gra edukacyjna.

Zdjęcia


Tre rozszerzona

Ponieważ wszystkie prace w sposób oryginalny przedstawiały Tablicę Mendelejewa, wymagały sporego nakładu pracy i zaangażowania, ostatecznie I miejscem uhonorowano wszystkich uczestników konkursu:

Weronikę Chmielewską, Olę Pawłowską, Klaudię Szaj z klasy VIII, Darię Andrzejewską z klasy VII oraz klasę III Zasadniczej Szkoły Zawodowej z wychowawcą p. Adą Matuszewską.

Prace można podziwiać w klasie 34 bud. A

Natomiast w drugim konkursie zdolności manualne nie wystarczyły. Należało wykazać się wiedzą z zakresu układu okresowego. Łącznie wzięło udział 23 uczniów.
Rywalizacja o pierwsze miejsce była bardzo zacięta. Troje uczniów zdobyło maksymalną liczbę punktów: Grzegorz Marciniak, Daria Andrzejewska z klasy VII; Iza Dolczewska z klasy VIII.

O kolejności zdecydowała pisemna dogrywka.

Tylko 1 punktem walkę o „podium” przegrał Adrian Borowiak, a dwoma Klaudia Szaj i Ola Pawłowska z klasy VIII.

Żeby zaakcentować ten wyjątkowy rok w naszej szkole również gościliśmy Pana Mateusza Stockiego, który podczas warsztatów „Od chemii do czekolady”, starał się zarazić swoją pasją do nauk przyrodniczych,  a zwłaszcza do chemii.

Pachniało czekoladą, było interesująco, wybuchowo i smacznie!

Warsztaty zostały częściowo dofinansowane przez Leszczyńskie Stowarzyszenie Razem z Nami na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną.