Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
październik 2018
Warsztaty w Castoramie
Na niezwykle ciekawe warsztaty w Castoramie trafili w minioną środę uczniowie klasy VII oraz szkoły branżowej i zawodowej .

Pod okiem specjalistów z Castoramy uczniowie zgłębiali tajniki stolarskiego fachu, przyjrzeli sie nowoczesnym kasom fiskalnym w sklepie i w bardzo ciekawy sposób sprawdzili swoja wiedzę z ekologii . Uwienczeniem zajęć było wspólne majsterkowanie. Uczniowie wrócili do szkoły z drewnianymi karmnikami , które znajda swoje miejsce na przyszkolnych drzewach.
Takie warsztaty to doskonały sposób na rozwijanie własnej wyobrażni i odkrywanie zawodowych predyspozycji.

Dziekujemy Pracownikom Castoramy za przyjazną atmosferę i pięknie przygotowane zajęcia:)

Uczniom towarzyszyły panie: A. Feld-Sowińska i A. Matuszewska

Zdjęcia


POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy na wesoło! Wspólne pląsy, zabawy, śpiewy i dobry humor towarzyszyły naszym dzieciom podczas wycieczki do Grzybowa. Po tych wszystkich atrakcjach był czas na odpoczynek i grila. A na koniec zawitał do nas gość, który z panią Irką stworzył świetny duet gitarowy.
Zdjęcia


WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

4 października 2018 uczniowie naszej szkoły odwiedzili wrocławskie zoo.
Zdjęcia


ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Dokładnie 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji społeczność szkolna przygotowała szereg imprez. Odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których powstały  piękne  prace. Dzięki uprzejmości OREW im. Piotrusia Pana mogliśmy uczestniczyć w zajęciach kynoterapii. Zebraliśmy  też karmę dla zwierząt, którą uczniowie podarowali mieszkańcom Schroniska dla Zwierząt w Henrykowie.
Zdjęcia


Konkurs "Zdrowa śniadaniówka"

W dniu 17 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu w ramach programu "Warzywa i owoce w szkole". Prace konkursowe zostały wykonane różnymi technikami, zawierały drogocenne informacje dotyczące przygotowywania zdrowych śniadań do szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wszystkim dziękujemy za tak aktywny udział !!!
Koordynator wychowania zdrowotnego: Aleksandra Feld-Sowińska
Zdjęcia

Konkurs plastyczny "Mój Nauczyciel"
15 października br. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Mój Nauczyciel". Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.  Po raz kolejny nasi uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Gratulujemy naszym zdolnym Artystom
Zdjęcia

Otrzęsiny w szkole branżowej
Szkolnej tradycji stało sie zadość i właśnie w środe daleki skok z "kota" na prawdziwego ucznia wykonała młodzież z klasy I szkoły branżowej.
Łatwo nie było, co widac na załączonym materiale dowodowym. Kocie specjalności to zwijanie włóczki w kłebuszek, przechodzenie przez dziurę w ścianie, jedzenie jogurtu z zamknietymi oczami czy rysowanie lewą ręką.
Należało tez wykazac się umiejetnościa jedzenia pianek pałeczkami i mumifikowaniem wybranego kolegi przy uzyciu papieru toaletowego.
KOTOM kibicowałi starsi koledzy oraz nauczyciele i pewnie dlatego kazdemu z nich udało się awansowac na prawdziwego ucznia naszej szkoły :)
Szkolne otrzęsiny przygotowała i poprowadziła pani Ada Matuszewska.
Zdjęcia

OBCHODY DNIA JĘZYKÓW OBCYCH
OBCHODY DNIA JĘZYKÓW OBCYCH 23 WRZEŚNIA 2018 ROK W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH  IM. JANUSZA KORCZAKA W LESZNIE Hallo,hello,ciao,bonjour, hola, guten Tag, dobry den, god dag i wiele innych pozdrowień poznali uczniowie na warsztatach 26 września z okazji Europejskiego Dnia Języków, który jest międzynarodowym świętem europejskiej różnorodności językowej  i okazja do podkreślenia korzyści płynących z nauki języków.
Zdjęcia

Program edukacyjny „Kultura Bezpieczeństwa”
Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie od 2013 roku bierze udział w programie edukacyjnym „Kultura Bezpieczeństwa” pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy.
Główne cele programu to kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych wśród nauczycieli i uczniów, promocja kultury bezpieczeństwa oraz popularyzacja rozwiązań prawnych w zakresie ochrony pracy. 16 października 2018r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu odbyło się spotkanie podsumowujące ten program, a dyplomy uczestnictwa dla szkół oraz nauczycieli wręczył Pan Paweł Ciemny, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu. Do udziału w programie Kultura Bezpieczeństwa naszej szkoły – jedynej z Leszna! – zachęciła Pani Danuta Goździewicz – Suchanek – Kierownik oddziału leszczyńskiego PIP. A już wkrótce odbędzie się szkolny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” dla uczniów szkoły branżowej/zawodowej. Dwóch najlepszych uczestników pojedzie do Poznania, na etap regionalny. Zgłosiło się sporo chętnych! Zdjęcia
Wycieczka edukacyjna do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani.
19 października 2018r. klasa VI i VII była na wycieczce edukacyjnej w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Trzebani.
W czasie naszej wizyty, zapoznaliśmy się zakresem działalności Zakładu. Mogliśmy z bliska zobaczyć, co robi się ze zmieszanymi odpadami komunalnymi i odpadami z selektywnej zbiórki; na czym polega zmniejszenie ilości odpadów biodegradowalnych oraz kompostowanie odpadów zielonych oraz co robi się z odpadami opakowaniowymi lub niebezpiecznymi. Dowiedzieliśmy się również, że centrum zagospodarowania odpadów obejmuje obszar działania 20 gmin z pięciu powiatów południowo – zachodniej części województwa wielkopolskiego, liczącej ok. 260 tys. mieszkańców. Obejrzeliśmy film „Drugie życie Butelki PETulki” oraz dostaliśmy ekologiczne upominki. Mimo kapryśnej pogody, wycieczka była udana. Dziękujemy Pani Kasi za miłe przyjęcie! Zdjęcia


Zajęcia artystyczne w szkole branżowej i SPP
Znana starożytnym Grekom i Rzymianom, obecna w dawnej kulturze indiańskiej, do Europy sprowadzona w XV wieku przez Krzysztofa Kolumba, królowa jesiennych dekoracji:
Jej wysokość - Dynia.
Dziś była motywem przewodnim na zajęciach artystycznych
zorganizowanych dla uczniów szkoły branżowej i SPP. Szkolny "dzień dyni " zaowocował plackiem dyniowym, którego zapach towarzyszył wszystkim w trakcie robienia ozdób i halloweenowych dekoracji.
W naszych klasach jest na co popatrzeć.
Zapraszamy:) R. Miedzińska
Zdjęcia
"Żużel. 80 lat wrażeń"
26 października 2018r. Klasa VII była na wystawie w Muzeum Okręgowym w Lesznie: "Żużel. 80 lat wrażeń"
Zdjęcia

Wycieczka do Poznania klasy VI i VII
Dnia 18.10.2018r. klasy VI i VII odwiedziły Poznań - naszą piękną stolicę Wielkopolski. Ogromną radość sprawiły nam zajęcia w Rogalowym Muzeum. W muzeum usłyszeliśmy legendy o powstaniu rogali, zapoznaliśmy się z ich składnikami i recepturą oraz mieliśmy możliwość ich degustacji. Uczestniczyliśmy w przygotowaniu rogali pomagając Rogalowemu Mistrzowi przy użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych. Poznaliśmy gwarę poznańską. Dowiedzieliśmy się co to są młodzie, kim jest jest szplin. Nauczyliśmy się też słynnego poznańskiego zaśpiewu, czyli uroczej miejscowej intonacji. Na zakończenie pokazu dostaliśmy certyfikaty czeladnicze! Kolejnym punktem wycieczki był pokaz koziołków na ratuszowej wieży przy dźwiękach hejnału miasta. Następnie odbyliśmy niezapomnianą podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych przy odgłosach żywych ptaków, szumu wody i przy akwariach pełnych egzotycznych ryb… w Palmiarni. Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Leszna.
Zdjęcia

 

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5