Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
listopad 2018
Święto Zmarłych
PAMIĘTAMY...
Święto Zmarłych to czas, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli. W tym dniu zapalamy znicze na grobach naszych bliskich  - dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Jest to dzień zadumy i refleksji nad sensem życia oraz jego przemijaniem.
Uczniowie naszej szkoły odwiedzali nie tylko groby swoich bliskich zmarłych, ale również porządkowali opuszczone mogiły, zapalali znicze, składali kwiaty. Pamiętali również o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny...
Wystawa w Muzeum Okręgowym w Lesznie
6 listopada 2018r. klasa VII obejrzała wystawę: "Papier, nożyce, talent – wycinanka ludowa", zaprezentowaną w Muzeum Okręgowym w Lesznie.
...„Wycinanki z kolorowego papieru to jeden z elementów dekoracji dawnych wiejskich domów w wielu regionach Polski. Umieszczane na belkach stropowych czy ścianach izby podnosiły estetykę chłopskiej siedziby, odmieniały codzienną przestrzeń życiową i świadczyły o zdolnościach gospodyni”...
My również mieliśmy okazję wykazać się swoimi zdolnościami, a efekty naszej pracy można podziwiać w sali 34 SP.

Zdjęcia


POLSKA OD STU LAT NIEPODLEGŁA
Uczniowie klasy VII + VIII UZ włączyli się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Klasa wzięła udział w konkursie organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Lesznie. Przygotowała pracę plastyczną pt. „POLSKA-NASZ DOM".
8 listopada, w Auli PWSZ, klasa uczestniczyła w koncercie przygotowanym przez młodzież z leszczyńskich szkół. Uczniowie usłyszeli takie pieśni jak: „Dziś idę walczyć mamo", „Od 100 lat każdy wie", „Radosna Niepodległość" oraz utwory „Lata 20ste, lata 30ste”, „W listopadzie", „Taki kraj" i „Wolność” M.Grechuty. Wysłuchali również prezentacji „Młode pokolenie w poszukiwaniu wzorców patriotyzmu: pułkownik Władysław Wiecierzyński" , wystąpienia Zastępcy Prezydenta Miasta Leszna – dra Piotra Józwiaka pt. ”Edukacja, wiedza, wychowanie w kształtowaniu się polskiej drogi do niepodległości" oraz koncertu fortepianowego w wykonaniu Pana Krzysztofa Kranca.

To była ważna i piękna lekcja historii!!!

Zdjęcia


Szkolna uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
„Dzisiaj wielka jest rocznica – JEDENASTY LISTOPADA!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa. ”
Tymi słowami rozpoczęła się tegoroczna szkolna uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Z tej okazji młodzi artyści naszej szkoły przedstawili historię i legendę związaną z naszą małą ojczyzną. Razem, bliżej poznaliśmy stolicę Wielkopolski i legendę o tym, co dawno temu wydarzyło się na poznańskim Rynku.
Historia koziołków, piękne tańce ludowe i piosenka finałowa w wykonaniu pary nauczycieli pozostaną w naszej pamięci na bardzo długo.

Zdjęcia


Mityng pływacki w Szamotułach

W dniu 7 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Mitingu pływackim w Szamotułach w ramach Olimpiad Specjalnych.  Sekcję pływacką z naszej szkoły reprezentowało sześcioro uczniów, którzy bardzo dobrze się zaprezentowali i każdy z nich zdobył medal w swojej kategorii. Konkurencje odbywały się na dystansach 25 m i 50 m. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia

 

Sekcja pływania

Uczestnicy sekcji pływackiej szlifują swoje umiejętności techniczne. W programie pojawiły się nurkowanie oraz skoki do wody. Zajęcia dobywają się w czwartki w godzinach 19:30-20:30.

Zdjęcia


Obchody  100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

7  listopada 2018r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wraz z uczniami SPP obchodzili  100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu odbył się konkurs muzyczny, jaka to pieśń patriotyczna, mini podchody- każda klasa musiała wykonać 6 zadań: odpowiedzieć na pytania związane z Polską, rozwiązać krzyżówkę patriotyczną, ułożyć na mapie Polski wszystkie województwa, ułożyć godło Polski ( puzzle), wykreślanka z wyrazami dotyczącymi Polski,  gra "Kocham Cię Polsko"
Uczennice klasy III przygotowały babeczki ozdobione flagą biało-czerwoną, którymi obdarowały wszystkich uczestników zabawy.

Zdjęcia

 

Wycieczka do   Parku Trampolin

W środę 14.11.2018r. uczniowie szkoły  podstawowej i zawodowej wybrali się do  Parku Trampolin w Lesznie. W tym dniu wszyscy mogli skorzystać z atrakcji jakie oferuje  Jump World:  basen z gąbkami,  strefa basketu,  strefa siatkówki,  strefa dodgeball,  strefa akrobatyczna,  tor parkour,  gladiatorzy,  tor ninja.
Zdjęcia

 

OLIMPIADA BEZ GRANIC

Dnia 20 listopada nasza szkoła brała udział w OLIMPIADZIE BEZ GRANIC. Organizatorami wydarzenia byli: Szkolny Klub Sportowy "JANTAR", Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Leszna.

Braliśmy udział w grach i zabawach rekreacyjno- sportowych. Były również tańce oraz ciepły posiłek dla zawodników. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.
Zdjęcia

 

Konkurs: „Poznaj swoje prawa w pracy”.

W dniach 20 i 21.11.2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Lesznie, został przeprowadzony konkurs: „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Konkurs odbywa się pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy, a uczestniczyć w nim mogą szkoły ponadgimnazjalne, które biorą udział w programie edukacyjnym pn. „Kultura bezpieczeństwa”. Nasza szkoła uczestniczy w tym programie od 2013 roku.
W etapie szkolnym brało udział 17 uczniów z klas I i II Branżowej Szkoły I stopnia oraz III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej:

- klasa I – 4 osoby

- klasa II – 5 osób

- klasa III – 8 osób

Najlepiej zaprezentowali się Nikola i Patryk z klasy I (18 i 17 punktów), następnie Wiola i Tobiasz z klasy III (16 punktów), Paulina klasa II i Wiktor klasa III (15punktów).

Naszą szkołę na etapie regionalnym, reprezentować będą tylko dwie osoby, które zgromadziły największą liczbę punktów. Do Poznania zatem pojedzie Nikola i Patryk.
W grudniu odbędzie się oficjalne podsumowanie konkursu, a nagrody wręczać będzie Pani Danuta Goździewicz – Suchanek – Kierownik Państwowej Inspekcji Pracy w Lesznie.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia

 

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Po 123 latach niewoli Polska odzyskała suwerenność.

Rok 2018 jest rokiem szczególnym, ponieważ wyznacza setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Nasza szkoła również świętowała ten szczególny dzień- uczniowie odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby poległych żołnierzy, przygotowali gazetki tematyczne w klasach, odbyły się również warsztaty taneczne. Uczestniczyliśmy w przepięknej akademii.

Ważność święta podkreślały dekoracje, które klasy przygotowały w ramach konkursu "NASZA BIAŁO- CZERWONA". Piękne plakaty ozdabiały drzwi pomieszczeń naszej szkoły. Dziś został rozstrzygnięty konkurs. Wszystkie klasy, które przygotowały prace konkursowe zostały nagrodzone. Nagrody dla klas biorących udział w konkursie sfinansowało #LeszczyńskieStowarzyszenieRAZEMZNAMI. Dziękujemy bardzo!!!

Zdjęcia

 

Andrzejki w szkole branżowej

"NA ŚWIĘTEGO ANDRZEJA BŁYSKA PANNOM NADZIEJA", BO 
"ŚWIĘTY ANDZREJ WRÓŻY SZCZĘSCIE I SZYBKIE ZAMĘŚCIE"
Aby tradycji stało sie zadość, w minioną środę uczniowie szkoły branżowej wróżyli, wycinali, szykowali smaczny poczęstunek w ramach magicznego spotkania z andrzejkową wróżbą. Niewidzialne napisy, słomki miłości, pływające marzenia i kleksy z atramentu miały przepowiadać przyszłość. 
Zobaczymy czy wszystko się spełni:)
Zajęcia andrzejkowe przygotowała i poprowadziła z uczniami pani Ada Matuszewska

Zdjęcia


Święto patrona szkoły i Andrzejki

W piątek 30 listopada w naszej szkole świętowaliśmy podwójnie: imieniny naszego patrona- Janusza Korczaka i obchodziliśmy Andrzejki. Z tej okazji odbyły się zajęcia integracyjne wszystkich uczniów Zespołu. Powstały przepiękne portrety, plakaty przedstawiające postać Korczaka. Była prezentacja multimedialna o życiu naszego Patrona. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce na Zabawie Andrzejkowej i przepowiadaliśmy przyszłość, starsi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas karaoke. Na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Zdjęcia

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5