Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
grudzień 2018
Szkolne, wigilijne spotkania

W szkole branżowej było dziś uroczyście, kolorowo i radośnie:)
Po klasach snuł sie zapach pierników i dźwięki kolędy. To ten niezwykły czas, kiedy siadamy do wspólnie nakrytego stołu, łamiemy sie opłatkiem i jesteśmy sobie szczególnie bliscy.

Nie zabrakło też życzeń ani prezentów . Miłą niespodzianką był dziś dla nas występ uczniów z II LO w Lesznie, którzy pokazali nam sztukę pt. "MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ". 
Szkolne, wigilijne spotkania stały sie juz naszą tradycją, którą w pełni przeżywać będziemy już za kilka dni w naszych domach i rodzinach.

Zdjęcia


Bajkowe kolędowanie

Czyli tradycje kolędnicze w Polsce i w Wielkopolsce
były tematem warsztatów czytelniczo – artystycznych dla klas I – VI SP. Pragnąc przybliżyć uczniom ten nieco zapomniany bożonarodzeniowy zwyczaj opowiedzieliśmy w jakie postaci przebierają się kolędnicy, kim są Draby, Herody, co to takiego „szczodraki”, dlaczego Turoń bodzie rogami, a Gwiazda pięknie się kręci. Dzieci uczyły się rymowanek wygłaszanych przez kolędowników,  a w radosny nastrój oczekiwaniana zbliżające się świeta  Bożego Narodzenia wprowadziło nas wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Wywołani „do tablicy”, bez wcześniejszego przygotowania, nauczyciele z Bartkiem M. z kl. VI odegrali scenkę „Herodów”, co wywołało mnóstwo radości u widzów. Spotkanie było także okazją do rozbudzenia wyobraźni i kreatywności przy wykonywaniu kolędniczej Gwiazdy, która była i jest obowiązkowymatrybutem kolędników. Na koniec wszyscy uczniowie z pięknymi Gwiazdami utworzyli orszak i odegrali „Po kolędzie”.

Zdjęcia


Podsumowanie konkursu: „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”.

W niezwykle świątecznej atmosferze 19 grudnia 2018r. nastąpiło w szkole branżowej podsumowanie konkursu zatytułowanego: „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”.

Gościem honorowym była pani Danuta Goździewicz – Suchanek, kierownik leszczyńskiego oddziału PIP, która spotkała się z uczestnikami i laureatami konkursu.

Pierwsze miejsce zajął Patryk Kubacik - klasa I, drugie – Nicola Domichowska - klasa I a na trzecim uplasowali się Wioleta Majchrzak i Tobiasz Grygier z klasy III ZSZ.

Miejmy nadzieję, że zdobyta na konkursie wiedza zaprocentuje w dorosłym życiu i pozwoli odnaleźć się w każdym nowym miejscu pracy a otrzymane upominki będą miłą pamiątką dla wszystkich uczestników. Laureaci wezmą na wiosnę udział w regionalnym etapie konkursu, tym razem w Poznaniu.

Przygotowaniem konkursu, jego przebiegiem i podsumowaniem kierowała pani Beata Osiejewska i pan Tadeusz Nowak

Zdjęcia


Dnia 20 grudnia 2018 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową"

Wyniki Konkursu

Szkoła podstawowa klasy VII - VIII

1. Daria Andrzejewska                          klasa VII

2. Eryk Nicke                                         klasa VII

3.Aleksandra Pawłowska                      klasa VIII


Szkoła podstawowa klasy  IV - VI

1. Monika Skrzypczak                          klasa IV

2. Bartek Matyja                                  klasa VI

3.Kamil Urbański                                   klasa IV


Spotkanie  z trenerami i zawodnikami sekcji Kick-Boxingu
W środę uczniowie naszej "branżówki" spotkali się z trenerami i zawodnikami sekcji Kick-Boxingu. Trenerzy: Cecylia Pudlicka i Albin Pudlicki zaprezentowali uczniom podstawowe ciosy i ćwiczenia treningowe. Chwilę potem uczniowie gotowi byli sami zademonstrować to, czego nauczyli sie od znawców sztuki Kick-Boxingu. Trenerzy zapraszają chętnych i zainteresowanych tym sportem uczniów na codzienne treningi do hali sportowej "Ćwicznia". Warto rozważyc tak ciekawą i atrakcyjną propozycję spedzania wolnego czasu. :)

Tradycje Bożonarodzeniowe

W świateczno-noworocznych kategoriach rywalizowali ze sobą w środę uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia. Bałwanki, Śniezynki, Pierniczki i Bombeczki musiały wykazać się znajomością polskich kolęd oraz wiedzą z zakresu historii narodzin Dzieciątka Jezus. Warsztaty uwieńczyło wspólne pieczenie pierników oraz otrzymanie pamiątkowych dyplomów. Pomysł na takie zajęcia w klimacie nadchodzących świąt miała pani Honorata Gołkowska a w ich realizacji pomogła pani Honoracie p. Ada Matuszewska


Mikołajki

Wszystkie dzieci małe i duże czekają na ten dzień cały rok. W naszym Zespole Mikołajki były naprawdę udane. Mikołajkowe Koło Fortuny cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Po udzieleniu odpowiedzi na świąteczną zagadkę każdy uczeń losował nagrodę, którą ufundowało Leszczyńskie Stowarzyszenie Razem z Nami

ZdjęciaVI Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego „Weihnachten”

Dnia 06. 12.2018 roku odbył się w naszym Zespole VI Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego„Weihnachten”.

Celem konkursu było sprawdzenie poziomu wiedzy na temat obchodów Bożego Narodzenia w Niemczech. Organizatorkami konkursu były panie Patrycja Piwowarczyk i Anna Pajęcka. W konkursie wzięli udział uczniowie naszego Zespołu, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie.

I miejsce zajęła  Daria Andrzejewska z Zespołu Szkół Specjalnych w Lesznie

II miejsce zajęła Agnieszka Gronek z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu

III miejsce zajął Michał Pilarski z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie

Zdjęcia


Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5