Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
grudzień 2018
Spotkanie wigilijne klasy VII i VIII uz
Uczniowie klasy VII+VIII UZ zaprosili swoich rodziców do wspólnego kolędowania. Nie zabrakło również składania życzeń, łamania się opłatkiem oraz wizyty Gwiazdora, który sprawdził umiejętności wokalne, recytatorskie oraz sportowe naszych mam.
Zdjęcia

Warsztaty świąteczne w Bibliotece Pedagogicznej w Lesznie
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Lesznie zorganizowała warsztaty świąteczne, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Było wesoło, kreatywnie, kolorowo i oczywiście świątecznie.
Zdjęcia

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Lubimy czytać. Czytamy. Do wspólnego czytania gości zapraszamy!
W grudniu czytającymi gośćmi klasy VII+VIII UZ były Panie: Klaudia Drobniak, Renata Wawrzyniak, Bogusława Żurkiewicz. 
Bardzo dziękujemy za spotkanie i poświęcony czas!
Zdjęcia

Szkolne, wigilijne spotkania

W szkole branżowej było dziś uroczyście, kolorowo i radośnie:)
Po klasach snuł sie zapach pierników i dźwięki kolędy. To ten niezwykły czas, kiedy siadamy do wspólnie nakrytego stołu, łamiemy sie opłatkiem i jesteśmy sobie szczególnie bliscy.

Nie zabrakło też życzeń ani prezentów . Miłą niespodzianką był dziś dla nas występ uczniów z II LO w Lesznie, którzy pokazali nam sztukę pt. "MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ". 
Szkolne, wigilijne spotkania stały sie juz naszą tradycją, którą w pełni przeżywać będziemy już za kilka dni w naszych domach i rodzinach.

Zdjęcia


Bajkowe kolędowanie

Czyli tradycje kolędnicze w Polsce i w Wielkopolsce
były tematem warsztatów czytelniczo – artystycznych dla klas I – VI SP. Pragnąc przybliżyć uczniom ten nieco zapomniany bożonarodzeniowy zwyczaj opowiedzieliśmy w jakie postaci przebierają się kolędnicy, kim są Draby, Herody, co to takiego „szczodraki”, dlaczego Turoń bodzie rogami, a Gwiazda pięknie się kręci. Dzieci uczyły się rymowanek wygłaszanych przez kolędowników,  a w radosny nastrój oczekiwaniana zbliżające się świeta  Bożego Narodzenia wprowadziło nas wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Wywołani „do tablicy”, bez wcześniejszego przygotowania, nauczyciele z Bartkiem M. z kl. VI odegrali scenkę „Herodów”, co wywołało mnóstwo radości u widzów. Spotkanie było także okazją do rozbudzenia wyobraźni i kreatywności przy wykonywaniu kolędniczej Gwiazdy, która była i jest obowiązkowymatrybutem kolędników. Na koniec wszyscy uczniowie z pięknymi Gwiazdami utworzyli orszak i odegrali „Po kolędzie”.

Zdjęcia


Podsumowanie konkursu: „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”.

W niezwykle świątecznej atmosferze 19 grudnia 2018r. nastąpiło w szkole branżowej podsumowanie konkursu zatytułowanego: „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”.

Gościem honorowym była pani Danuta Goździewicz – Suchanek, kierownik leszczyńskiego oddziału PIP, która spotkała się z uczestnikami i laureatami konkursu.

Pierwsze miejsce zajął Patryk Kubacik - klasa I, drugie – Nicola Domichowska - klasa I a na trzecim uplasowali się Wioleta Majchrzak i Tobiasz Grygier z klasy III ZSZ.

Miejmy nadzieję, że zdobyta na konkursie wiedza zaprocentuje w dorosłym życiu i pozwoli odnaleźć się w każdym nowym miejscu pracy a otrzymane upominki będą miłą pamiątką dla wszystkich uczestników. Laureaci wezmą na wiosnę udział w regionalnym etapie konkursu, tym razem w Poznaniu.

Przygotowaniem konkursu, jego przebiegiem i podsumowaniem kierowała pani Beata Osiejewska i pan Tadeusz Nowak

Zdjęcia


Dnia 20 grudnia 2018 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową"

Wyniki Konkursu

Szkoła podstawowa klasy VII - VIII

1. Daria Andrzejewska                          klasa VII

2. Eryk Nicke                                         klasa VII

3.Aleksandra Pawłowska                      klasa VIII


Szkoła podstawowa klasy  IV - VI

1. Monika Skrzypczak                          klasa IV

2. Bartek Matyja                                  klasa VI

3.Kamil Urbański                                   klasa IV


Spotkanie  z trenerami i zawodnikami sekcji Kick-Boxingu
W środę uczniowie naszej "branżówki" spotkali się z trenerami i zawodnikami sekcji Kick-Boxingu. Trenerzy: Cecylia Pudlicka i Albin Pudlicki zaprezentowali uczniom podstawowe ciosy i ćwiczenia treningowe. Chwilę potem uczniowie gotowi byli sami zademonstrować to, czego nauczyli sie od znawców sztuki Kick-Boxingu. Trenerzy zapraszają chętnych i zainteresowanych tym sportem uczniów na codzienne treningi do hali sportowej "Ćwicznia". Warto rozważyc tak ciekawą i atrakcyjną propozycję spedzania wolnego czasu. :)

Tradycje Bożonarodzeniowe

W świateczno-noworocznych kategoriach rywalizowali ze sobą w środę uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia. Bałwanki, Śniezynki, Pierniczki i Bombeczki musiały wykazać się znajomością polskich kolęd oraz wiedzą z zakresu historii narodzin Dzieciątka Jezus. Warsztaty uwieńczyło wspólne pieczenie pierników oraz otrzymanie pamiątkowych dyplomów. Pomysł na takie zajęcia w klimacie nadchodzących świąt miała pani Honorata Gołkowska a w ich realizacji pomogła pani Honoracie p. Ada Matuszewska


Mikołajki

Wszystkie dzieci małe i duże czekają na ten dzień cały rok. W naszym Zespole Mikołajki były naprawdę udane. Mikołajkowe Koło Fortuny cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Po udzieleniu odpowiedzi na świąteczną zagadkę każdy uczeń losował nagrodę, którą ufundowało Leszczyńskie Stowarzyszenie Razem z Nami

ZdjęciaVI Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego „Weihnachten”

Dnia 06. 12.2018 roku odbył się w naszym Zespole VI Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego„Weihnachten”.

Celem konkursu było sprawdzenie poziomu wiedzy na temat obchodów Bożego Narodzenia w Niemczech. Organizatorkami konkursu były panie Patrycja Piwowarczyk i Anna Pajęcka. W konkursie wzięli udział uczniowie naszego Zespołu, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie.

I miejsce zajęła  Daria Andrzejewska z Zespołu Szkół Specjalnych w Lesznie

II miejsce zajęła Agnieszka Gronek z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu

III miejsce zajął Michał Pilarski z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie

Zdjęcia


Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5