Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
październik 2019
W dyniowym klimacie
W dyniowym klimacie spotkalismy sie wczoraj w szkole branzowej , by piec, lepić i malować. Wyszło ciekawie, estetycznie i smacznie. Młodzież skupiła się na wykonaniu zadań wg haseł: solne rozmaitości, halloweenowe projekty i dyniowe pyszności. Efekty pracy widac na załączonych zdjęciach. Zajećia przygotowała pani Ada Matuszewska a przy ich realizacji pomogli obecni w szkole nauczyciele.

Zwiedzanie Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej

Zwiedzanie Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej, omówienie przebiegu bitwy pod wiatrakami, a takze przejście pod pomnik upamiętniający te wydarzenia i biorących w nich udział ludzi to najważniejsze aspekty wycieczki związanej ze 100 leciem odzyskania niepodległości przez Leszno. Na wycieczkę pojechały klasy pierwsze szkoły branzowej oraz klasa VIII SP wraz z wychowawcami.

Zdjęcia

Porady w dziedzinie kosmetologii

Parę dni temu dziewczęta ze szkoły branżowej mogły skorzystać z porad w dziedzinie kosmetologii. Na specjane zaproszenie przybyła do nas pani kosmetyczka , która opowiedziała o sztuce wykonania dobrego makijażu, demakijażu i zaprezentowała tę sztukę na chętnej uczennicy. Przede wszystkim jednak przypomniała o potrzebie codziennej pielęgnacji skóry twarzy tak, by jak najdłuzęj pozostała naturalnie piekna , młoda i świeża. Naturalność bowiem zawsze jest w modzie a ozdobiona usmiechem , jest najlepszym makijażem dla kazdej dziewczyny:)

Dziękujemy Pani Roksano!

Zdjęcia


Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

W minionym tygodniu nasi uczniowie uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego oraz Dnia Zwierząt.W środę odwiedzili nas wyjątkowi goście, bardzo miła pani Aleksandra Szydłowska i przyjacielski pies terapeuta - Oluś. Podczas zajęć pani Aleksandra zdradziła nam tajniki życia psów i pokazała jak się nimi opiekować. Teraz już wiemy jak należy rozmawiać z psem, jak się przy nim zachowywać, jak go karmić i pielęgnować. Wszystkich nas to spotkanie zachwyciło i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. Efektem tego spotkania są portrety psów, wykonane przez uczniów przy użyciu różnych technik plastycznych i od dzisiaj zdobią one korytarz szkolny na parterze budynku A


Szkoła z misją - Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

W związku z Państwa zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących chcielibyśmy aby na stronie Państwa szkoły widniało wyróżnienie  "Szkoła z misją". Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przyznać Państwu ten tytuł.

Patrycja Piwowarczyk - opiekun Klubu Wolontariatu.

Walczymy o tysiąc książek do naszej biblioteki!!!

Bierzemy udział w konkursie Empiku "Tysiąc powodów by czytać". Szkoła, która zdobędzie największą liczbę głosów ma szansę wygrać tysiąc książek do biblioteki szkolnej. Codziennie można oddawać swój głos przez aplikację mobilną Empiku. Głosowanie trwa do 28.11.2019 r. Jesteśmy jedyną szkołą w Lesznie, która przystąpiła do tego konkursu. Pracę wykonali uczniowie z klas I-III SP. Prosimy o udostępnianie tej wiadomości wszystkim znajomym!


II edycja konkursu „Się gra się ma… Bezpieczny Playroom!”

Nasza świetlica bierze udział w II edycji konkursu „Się gra się ma… Bezpieczny Playroom!” Świetlica, która zdobędzie największą liczbę głosów zamieni się w bezpieczny playroom, czyli nowoczesną salę gier dla dzieci. W tym roku na nagrodę główną (remont i aranżacja świetlicy o wartości 20 000 zł) mają szansę aż 3 szkoły.

Zdjęcia

"Chrzest" uczniów klas pierwszych"

15 pażdziernika odbył sie wszkole branzowej coroczny "chrzest" uczniów klas pierwszych , który stał sie juz naszą

szkolną tradycją. Było jak zawsze wesoło choć nie zabrakło i momentów rywalizacji . Uczniowie odpowiadali na pytania związane ze szkołą, nauczycielami, nie zabrakło też zagadek logicznych i pokazu umiejetności sprawnościowych.Uwieńczeniem całej zabawy było jedzenie cytryny z usmiechem na twarzy. Wszyscy dali radę sprostać przewidzianym wymaganiom i tym samym zostać przyjetym w szergi prawowitych uczniów szkoły branzowej:)

Zyczymy im powodzenia i sukcesów!!!

Zdjęcia

Miasto Leszno realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Miasto Leszno realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Podniesienie kompetencji uczniów z terenu Miasta Leszna Celem projektu jest przeciwdziałanie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia 1648 uczniów oraz 136 nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół specjalnych z terenu Leszna, w okresie od 03.09.2018 r. do 12.06.2020 r. Dofinansowanie projektu z UE: 784 831,57 PLN

Zajęcia  reklamujące własną działalność zarobkową

Własny biznes zaczyna się najpierw w głowie. Liczy się pomysł na miarę czasów i własnych możliwości , a także skuteczna reklama.

8 października  uczniowie szkoły branżowej wzięli udział w zajęciach reklamujących własny działalność zarobkową. Podzieleni na grupy pracowali nad stworzeniem reklamowego wizerunku w branżach:  myjnia samochodowa, sklep obuwniczy, salon kosmetyczny i wypożyczalnia samochodów.

Efekty w postaci prac plastycznych można zobaczyć na gazetce szkolnej SU w szkole branżowej.

Zdjęcia

Zajęcia plastyczne

W środę 2 października na szkolnym korytarzu było twórczo, kolorowo i radośnie. Spotkaliśmy się na zajęciach plastycznych z dwóch powodów. Poniedziałkowego " Dnia chłopaka" - ozdabialiśmy pudełeczka z niespodzianką dla naszych Panów. Drugi powód to jesień, która rozpoczęła się deszczowo, ale my witamy ją kolorowymi jeżykami z papieru.

Zdjęcia

Przedstawienie Smok Stefan

Teatrzyk Pompon w naszym Zespole. Przedstawienie Smok Stefan.

Zdjęcia


Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5