Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
listopad 2019
Rola krwi w organizmie
W szkole branzowej podjeto we wtorek niezwykle "krwawy " temat: rozmawiano o roli krwi w organizmie każdego człowieka oraz skutkach jej niedoboru czy niewłasciwego składu. Film edukacyjny, który był elementem zajęć,podpowiedział uczniom , jak zostać krwiodawcą.
Uwieńczeniem zajeć "Twoja krew, moje życie" był ciekawy, tematyczny quiz a ich symbolikę podkreśliła i zapisała w pamięci uczestników czerwona nitka-znak życia, krwi i pomocy ...
Projekt edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem”
W roku szkolnym 2019/2020 klasy I – III dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym realizują projekt edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pani Agata Kornhauser – Duda. Etap jesienny był bogaty w wiele działań. Uczniowie uczestniczyli z zajęciach integracyjnych podczas których dowiedzieli się wielu przydatnych informacji. Nasi najmłodsi uczniowie poznawali wszystkimi zmysłami owoce i warzywa. Brali udział w zajęciach sportowych, które przyczyniły się do zwiększenia świadomości, jak ważna jest aktywność fizyczna. Ciekawym doświadczeniem było tworzenie wspólnej Wielkiej Księgi Zagadek Owocowo – Warzywnych. Korytarz szkolny ozdabia galeria Orderów Miłośników Sportu

Szkolny konkurs "Kultura Bezpieczeństwa"

Do szkolnego etapu konkursu pod nazwą "KULTURA BEZPIECZEŃSTWA" przystapili w miniona środę uczniowie szkoły brażnowej. Jego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy a współorgaznizatorami-szkoły ponadpodstawowe, które wyraziły chęć uczestnictwa.

Patronat nad ideą konkursu sprawuje Minister Edukacji Narodowej
Zdjęcia

Fakty z historii niepodległościowej naszego miasta

O historii Leszna opowiedział dziś uczniom szkoły branzowej i SSPP pan dr Sliwiński , który przyblizył słuchaczom niektóre fakty z historii niepodległościowej naszego miasta. Uczniowie zobaczyli również dawne mundury wojskowe, zdjęcia miejsc , które przeszły dawno do historii , a związane były z walką o miasto i jego mieszkanców.

Bardzo dziekujemy za wspólny czas:)


Powiatowy Konkurs na mem internetowy

Klauda Szaj , uczennica I klasy Branzowej Szkoły I stopnia została laureatką powiatowego konkursu na mem internetowy dotyczący akcji : "Nie daj szansy AIDS". Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu. Wczoraj Panie z leszczynskiego odziału sanepidu przyjechały pogratulować Klaudii sukcesu :)

Niniejszym przyłączamy sie równiez do gratulacji i liczymy na kreatywnośc w kolejnych ciekawych konkursach:)

 

 

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5