Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
grudzień 2019
Konkurs o zdrowym stylu życia
Konkursów o zdrowym stylu życia, własciwym odżywianiu i aktywności fizycznej nigdy za wiele. W ostatnim czasie , jako , ze świeta tuż tuż, konkurs dotyczył zdrowego odżywiania, byśmy pamiętali o nim w ten świateczno-noworoczny czas.:) Konkurs na szczeście miał charakter plastyczny a udział w nim wzięły klasy szkoły branżowej oraz Ia UZ. Przepiekne , kolorowe plakaty zawisły za drzwiach klasowych pomieszczeń, a za ich wykonanie uczniowie otrzymali dyplomy i pyszne soczki.

Programie edukacyjny PIP "Kultura Bezpieczeństwa".
Nasza szkoła kontynuuje udział w Programie edukacyjnym PIP "Kultura Bezpieczeństwa". W związku z tym, 18 grudnia gościliśmy Panią Danutę Goździewicz - Suchanek, Kierownik Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Lesznie, na podsumowaniu konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". Wszyscy uczniowie Branżowej szkoły I stopnia, biorący udział w tym konkursie, otrzymali z rąk gościa, nagrody, a Patryk, Agata i Zosia - za zajęcie pierwszych miejsc. Wszystkim gratulujemy!

Warsztaty "Zdrowa/y ja"

W czwartek, 12.12.2019 r. klasy: druga i trzecia Branżowej Szkoły I Stopnia , wzięły udział w kolejnej odsłonie warsztatów pod hasłem „Zdrowa/y ja” przygotowanych przez p. H. Gołkowską. Tym razem uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania się oraz wpływem tego, co jemy, na nasze zdrowie, koncentrację i sprawność fizyczną. Uczniowie podzieleni na grupy tworzyli przykładowe jadłospisy zgodne z obowiązującą piramidą żywienia i byli zdziwieni faktem, jak dużo i różnorodnie można zjeść odżywiając się prawidłowo:)

Druga część warsztatów miała na celu pokazać uczniom, że zdrowe przygotowanie posiłków czy przekąsek nie musi być drogie i czasochłonne. Uczniowie przygotowali w pracowni gotowania cztery różnorodne zdrowe koktajle, a następnie spróbowali wszystkich po kolei. Bezapelacyjnie wygrał zielony koktajl na bazie szpinaku. Po przepis zapraszamy do szkoły branżowej!:)

Zdjęcia


Domowe i szkolne wypieki
Uczniowie naszej szkoły branżowej ochoczo podejmują się wykonania róznych zadań. Idą świeta, zatem czas na domowe i szkolne pierniki. Efektów nie trzeba zachwalać: zobaczcie sami:)

Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową"
Dnia 13 grudnia 2019 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową"

Wyniki Konkursu

Szkoła podstawowa klasy VII - VIII

1. Bartek Matyja                                    klasa VII

2. Zbigniew Tycner                                 klasa VII

3. Daria Andrzejewska                          klasa VIII

Szkoła podstawowa klasy  IV - VI

1. Monika Skrzypczak                           klasa V

2. Mikołaj Spychała                               klasa IV

3. Kacper Pawlak                                     klasa IV


Andrzejkowe wróżby

Szkoła to nie tylko nauka i praca, ale i współne biesiadowanie, tym milsze, gdy dotyczy dawnych tradycji i zwyczajów. Andrzejki to własnie TEN czas :)

Klasy II i III szkoły branżowej spędziły go na wróżeniu z kart, z obierek po ziemniakach, z płonących zapałek, z kwiatów, z owoców i kubeczków.

Gdy juz wywróżona przyszłość stała sie dla uczestników jasna , przyszła pora na wspólny poczęstunek:)

Zdjęcia


Olimpiada zawodowców

W minioną środę przyjechały do szkoły branżowej drużyny ze Wschowy i Rydzyny, by wziąć udział w organizowanej przez naszą szkołę OLIMPIADZIE ZAWODOWCÓW. Tematem przewodnim była wiedza z przedsiębiorczości. Wykonywanie zadań wymagało od uczniów spostrzegawczości, uwagi, logicznego myślenia i wykorzystania wiadomości, które na co dzień zdobywają w szkole.

Zdjęcia


Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5