Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
luty 2014
Zima w siodle

W dniach 03 – 07 lutego 2014 roku grupa dzieci i młodzieży naszej szkoły pod opieką pani Ani Piotrowskiej, pani Ani Żygadło oraz pana Tomka Kleczyńskiego każdego dnia uczestniczyła w interesujących zajęciach hipoterapeutycznych.

Każdy z uczestników dzielnie przygotowywał konie do jazdy, poznawał fachowe słownictwo, a także próbował swych sił w siodle. Zaś doświadczeni jeźdźcy doskonalili technikę pod czujnym okiem trenera.

Miłą niespodzianką był dzień, w którym wszyscy mieli okazję podróżować po okolicy bryczką, którą wytrwale ciągnął konik Bercik.

Pogoda była iście wiosenna, dlatego śniadania z przyjemnością zjadaliśmy na powietrzu delektując się południowym słońcem.

Podsumowaniem półkolonii było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski, a na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał od opiekunów pamiątkowy dyplom.

Czas w otoczeniu przyrody i zwierząt jest szczególną okazją do rozwijania swych umiejętności i nabywania nowych doświadczeń, dlatego cieszymy się, że kolejny raz nasze ferie mogły przybrać taką formę.

Serdecznie dziękujemy pani Alicji Klimpel za uświetnienie finału zajęć pysznym ciastem i domowym chlebem.

A.Piotrowska

Konkurs Sekrety Zdrowego Żywienia

Dnia 20.02.2014r. został zorganizowany konkurs, który poprzez zabawę i rywalizację miał promować zdrowy styl życia, a przede wszystkim – zdrowe odżywianie.
Ponieważ konkurs odbył się w czwartek, brali w nim udział uczniowie klas I i II Zespołu Szkół Zawodowych. Zgłosiło się 11 chętnych i odważnych uczniów. Rozwiązywali oni test, który składał się z 25 podchwytliwych pytań. Pierwsze miejsce zdobyła Dominika z klasy II zdobywając 24 punkty!. O roztrzygnięciu, kto zajmie drugie, trzecie, czwarte i piąte miejsce w kolejności zadecydowała fascynująca, zażarta dogrywka między Andżeliką i Jakubem oraz Martą i Dawidem – wszyscy z klasy II. W dogrywce należało zrobić najefektowniejszą dekorację tortu z przygotowanych artykułów papierniczych – krepy, kleju, plasteliny, kredek oraz cekinów w ciągu 30 minut. Jury – pani Maja Ratajczak, pan Tadeusz Nowak i pan Waldemar Tycner, wspomagani przez uczniów nie biorących bezpośredniego udziału w konkursie, miało ciężki orzech do zgryzienia. Ostatecznie drugie miejsce zdobyła Andżelika, trzecie Jakub, czwarte Dawid a piąte Marta.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zestaw promocyjny ufundowany przez Urząd Miasta Leszna oraz słodki upominek od organizatora, a trzech pierwszych finalistów dodatkowo drobne upominki.

Zdjęcia
Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5