Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
maj 2014
Dnia 7 maja 2014r na bulodromie Linum rozegrano III Mistrzostwa Miasta Leszna Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Petanque- triplety. Impreza zorganizowana została przez Zespół Szkól Specjalnych w Lesznie, Leszczyński Szkolny Związek Sportowy oraz Klub Petanque Leszczynko.
Relacja z imprezyDnia 13 maja 2014 roku odbyła się już VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Szkół Specjalnych Wiedzy Unii Europejskiej

Wzięły w nim udział placówki kształcenia specjalnego z Wschowy, Górzna, Rydzyny, Kościana i Leszna. Każda edycja odbywa się pod innym hasłem i dotyczy innej tematyki. Poprzednią edycje wygrał Zespół Szkół Specjalnych z Leszna. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „Unia Europejska- cóż to takiego?”. Organizatorzy konkursu środki niezbędne do jego realizacji pozyskali ze szkoły, dzięki sponsorom prywatnym oraz współpracującym z placówką Urzędem Miasta Leszna. Organizatorami konkursu są nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Lesznie: Rafał Tomaszewski, Małgorzata Świątek, Zofia Pokrywka i Domicela Tomaszewska a pomocy przy przeprowadzeniu konkurencji sportowych udzieliła im Ilona Antoniak. Uczniowie rozwiązywali testy i zadania teoretyczne dotyczące wiedzy o pastwach 15-nastki oraz nowych członków UE. Uczestnicy samodzielnie projektowali koszulki europejskie. Oprócz wiedzy teoretycznej musieli wykazać się tężyzną fizyczną podczas zadań sprawnościowych- bieg w worku, utrzymywanie równowagi na piłkach na czas oraz podbijanie piłki na siatce.

KOLEJNOŚć W KONKURSIE „UE- CÓŻ TO TAKIEGO?”

I miejsce ZSS z Leszna 159 PUNKTÓW

II miejsce SOSW z Wschowy 154 PUNKTY

III miejsce SOSW z Rydzyny i ZSS w Górznie 143 PUNKTY

ZdjęciaDnia 15 maja 2014 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny klas SPP i gimnazjum UZ pod hasłem: „Zdrowie na talerzu”.

Wszystkie klasy wykonały piękne prace o tematyce zdrowego odżywiania. Kontynuacją konkursu plastycznego były zajęcia związane z zdrowym odżywianiem. W formie quizu przygotowano pytania, zagadki i krzyżówki. Wszyscy uczniowie wykazali się wiedzą i pomysłowością w odpowiedziach na zadawane pytania. Trzy zwycięskie klasy zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

Organizatorem zajęć był Samorząd uczniowski wraz z opiekunem p. Izabelą Geselle przy współpracy z p. J. Jąder i J. Juchocką.

Zdjęcia


Dnia 19 maja 2014 roku odbyły się Igrzyska Lekkoatletyczne Regionu Leszczyńskiego.

Zdjęcia

 

Jak co roku Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna zorganizowała konkurs o tematyce związanej z paleniem papierosów: „Palić nie palić, oto jest pytanie”.

W tym roku prace miały być wykonane techniką graffiti. Sztuka uliczna bardzo spodobała się naszym uczniom. Wszyscy mieli ciekawe pomysły na swoje prace. Jednak najlepsi okazali się:

1. Zosia Blask

2. Justyna Jędrzejczak

3. Paulina Patelczyk

GRATULACJE!!!!!

Praca Zosi Blask dostała wyróżnienie w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Członkowie szkolnego Koła PCK wykonali gazetkę.

Images: pnp.jpg


W dniu 21 maja 2014 roku grupa uczniów z klasy Ia SPP brała udział w rozstrzygnięciu konkursu „Bezpieczeństwo-wiem, umiem, reaguję”.
onkurs został ogłoszony przez Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie w miesiącu kwietniu br. Polegał on na nagraniu filmu promującego bezpieczeństwo w podczas zajęć ruchowych. Klasy I a i Ib SPP pod nadzorem Rafała Tomaszewskiego ii pomocy Anny Miki oraz Marcina Lorycha nagrały film „Przyczyny wypadków podczas zajęć ruchowych w szkole”. Zostały na nim pokazane krótkie scenki jak należy prowadzić zajęcia ruchowe, jak ważną rolę odgrywa dyscyplina oraz odpowiednie przygotowanie do zajęć ruchowych. Aktorami w filmie byli uczniowie klas Ia i Ib SPP, którzy wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi: Klaudia Szulc, Dominika Rybakowska, Aleksander Pajzert, Jakub Matuszewski, Mateusz Wciórka, Justyna Stelmach Weronika Grycz i Paulina Widera. Film został bardzo ciepło przyjęty przez organizatorów oraz zgromadzoną publiczność i uhonorowano go specjalnym wyróżnieniem. Należy dodać, że w Konkursie uczestniczyły szkoły i placówki kształcenia specjalnego z całej Wielkopolski. Do szkoły oprócz dyplomu-wyróżnienia przywieźliśmy cenne nagrody, które będą wykorzystywane w pracach na lekcji- zestaw kul do petanque, deskorolka i zestaw  rakietek do badmintona


W piątek, 30 maja 2014 roku, w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Dziecka pod hasłem „Europo witaj nam”.
W tym dniu nie odbywały się normalne lekcje, ale zespoły klasowe rywalizowały ze sobą rozwiązując testy dotyczące wiedzy o poszczególnych państwach Unii Europejskiej. Obok wiedzy teoretycznej uczniowie musieli wykazać się tężyzną i sprawnością fizyczną w trakcie rywalizacji sportowej. Reprezentacja szkoły zawodowej rozegrała mecz w „dwa ognie” z reprezentacją gimnazjum. Całość zakończyła się zabawnym przedstawieniem, w którym grali uczniowie klas III ZSZ. Organizatorami były samorządy wszystkich szkół Zespołu, Klub Europejski oraz ogromne grono nauczycieli.
Zdjęcia

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5