Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
Październik 2014
Wycieczka do Grzybowa
W piękny jesienny październikowy dzień uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej oraz II UZ gimnazjum pojechali na wycieczkę do gospodarstwa w Grzybowie. Dzieci zobaczyły warzywa na polu i w tunelach foliowych. Obejrzały drzewka owocowe i dowiedziały się, jakie zwierzęta leśne odwiedzają gospodarstwo. Widziały jesienne kwiaty i stację pogody. Atrakcją była zabawa w labiryncie wykonanym z różnych krzewów.
Zdjęcia


Konkurs "Zdrowo żyjemy, warzywa i owoce jemy"
Na początku października w naszej szkole odbył się konkurs "Postacie z warzyw i owoców" dla uczniów klas I-VI szkoły podstawowej i gimnazjum UZ
Prace były bardzo pomysłowe, kolorowe oraz zabawnie nazwane. Po przeglądnięciu prac Dyrekcja szkoły i nauczyciele stwierdzili, że wszystkie prace są godne wyróżnienia. Ku zadowoleniu dzieci każda klasa dostała dyplom i każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek!!! Wszystkie prace można było podziwiać na wystawie zorganizowanej na szkolnym korytarzu.

Zdjęcia


Powitanie uczniów klasy pierwszej szkoły zawodowej

W poniedziałek, 06.10.2014 r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej odbyła się uroczystość powitania uczniów klasy pierwszej Szkoły Zawodowej.
Obok pytań sprawdzających wiedzę o naszej szkole, uczniowie musieli zaprojektować swój własny mundurek szkolny, najeść się jak prawdziwy kotek, czy wypić sok z cytryny z uśmiechem na twarzy. Wszyscy pierwszoklasiści przeszli pozytywnie test i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Zdjęcia


"Jesień, jesień dary niesie"

Koniec września i początek października zaowocowały wyprawami do Pracowni ćwiczeń Praktycznych leszczyńskiego Zespołu Szkół Rolniczych i Budowlanych.

W zajęciach terenowych brały udział klasy I-VI Szkoły Podstawowej oraz Szkoła Podstawowa i Gimnazjum UZ wraz z opiekunami i koordynatorką przedsięwzięcia – panią Olą Feld.

Pracownia posiada bogate zasoby, dlatego nasi uczniowie mogli z bliska obserwować jesienne prace polowe i ogrodowe, sad oraz naturalne (bardzo dorodne i smaczne) okazy warzyw i owoców.

Na chłopcach największe wrażenie wywarł pracujący w polu traktor z siewnikiem, a dziewczynkom przypadł do gustu barwny ogródek kwiatowy.

Odwiedziliśmy również szklarnię i ogródek meteorologiczny, gdzie dowiedzieliśmy się, w jaki sposób dokonuje się pomiarów temperatury powietrza, temperatury przy gruncie oraz ilości opadów.

Wycieczkę zakończyliśmy w kąciku zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych.

Bardzo dziękujemy pracownikowi ZSRiB - pani Beacie Mielcarek za serdeczne przyjęcie nas i interesujące zajęcia plenerowe. Cieszymy się z tego spotkania i już planujemy kolejne!
Zdjęcia


Dyskoteka integracyjna dla klas SPP i UZ Gimnazjum

W dniu 9.10.2014r w budynku szkoły zawodowej odbyła się dyskoteka integracyjna dla klas SPP i UZ Gim.Jej głównym organizatorem była opiekunka Samorządu Uczniowskiego p.Izabela Geselle, muzykę zapewnił zaprzyjaźniony ze szkołą "DJ Krystian".

W trakcie dyskoteki przeprowadzono konkursy i zabawy zorganizowane przy współpracy z p.Joanną Juchocką, p.Joanną Jąder i p.Jakubem Ratajczakiem. Uczniowie mogli odpocząć przy słodkim poczęstunku.

Zdjęcia


Konkurs plastyczny pod hasłem: "Mój ulubiony nauczyciel - portret".

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej w dniu 9 pażdziernika 2014 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem: "Mój ulubiony nauczyciel – portret".
Uczniowie klasy SPP i UZGim. wykonali piękne i pomysłowe portrety dla swoich ulubionych nauczycieli, do których zostały dołączone życzenia. Trzy zwycięskie prace nagrodzono dyplomami i upominkami.

Konkurs zorganizowali: opiekunka samorządu uczniowskiego p.Izabela Geselle, p.Joanna Juchocka i p.Joanna Jąder oraz uczniowie reprezentujący samorząd: D.Pędziwiatr, P.Widera, J.Stelmach, M.Grześko, K.Szczecina.]

Zdjęcia


Pasowanie na ucznia

Dnia 8 października 2014r uczniowie klasy I zostali pasowani na ucznia. Na uroczystość przybyli: pani wicedyrektor Renata Weymann, rodzice dzieci oraz Dobra Wróżka, która przygotowała dla dzieci liczne zadania. Po krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, maluchy złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie pani wicedyrektor dokonała uroczystego pasowania na ucznia, po którym uczniowie złożyli odcisk palca pod tekstem ślubowania. Wychowawczyni złożyła dzieciom życzenia i wręczyła pamiątkowe dyplomy, a przedstawiciele Klasowej Rady Rodziców obdarowali ich upominkami. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Zdjęcia

 

Dnia 21.10.2014r uczniowie klas V i VI uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi.

Zdjęcia

 

Zajęcia plastyczno- techniczne o tematyce związanej z  jesienią

Dnia 31 października 2014 roku w budynku szkoły zawodowej, odbyły się zajęcia plastyczno- techniczne o tematyce związanej z jesienią.

W zajęciach tych brali udział uczniowie klas SPP. Każda klasa wykonała jesienny plakat według własnego pomysłu, korzystając z różnorodnych materiałów. Wszystkie prace były kolorowe i ciekawe. W czasie tego integracyjnego spotkania uczniowie wzięli również udział w konkursie „Zagadki o jesieni”. Trzech zwycięzców zostało nagrodzonych upominkami.

Zajęcia przygotował samorząd uczniowski klas SPP wraz z opiekunem p. I.Geselle i uczniami J. Stelmach , K. Szczeciną i M. Grześko przy współpracy z p. J.Jąder.

Zdjęcia


Konkurs "Poznaj Swoje Prawa w Pracy"

  1. Konkurs odbył się 29 października 2014r. w Zespole Szkół Specjalnych w Lesznie, dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy.
  2. Cel konkursu, to popularyzacja wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp, wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
  3. W konkursie uczestniczyło 13 uczniów z klas I, II, III Zasadnczej Szkoły Zawodowej.
  4. Podsumowanie konkursu odbyło się 20 listopada, a honorowym gościem była Pani Danuta Goździewicz – Suchanek, Kierownik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, Oddział w Lesznie.
  5. Szkolny Komitet Konkursowy przygotował i przeprowadził test, składający się z 25 pytań w oparciu o pytania testowe z centralnej bazy danych PIP.
  6. Po dokonaniu oceny zadań konkursowych, Szkolny Komitet Konkursowy wyłonił laureatki etapu szkolnego konkursu.
  7. Dwa pierwsze miejsca, zdobyły zwyciężczynie poprzedniej edycji konkursu:

Dominika Szczecina i Joanna Stelmaszyk. Obie uczennice zakwalifikowały się do etapu regionalnego, który zostanie przeprowadzony do 15 lutego 2015r. w Poznaniu, dając im możliwość wzięcia udziału w centralnym etapie konkursu.

  1. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali rzeczowe nagrody, ufundowane przez przedstawiciela leszczyńskiej Państwowej Inspekcji Pracy – Panią Danutę Goźdzewicz – Suchanek.
  2. Za uczestnictwo, odwagę i dzielną walkę, każdy uczeń otrzymał również dyplom oraz słodycze, ufundowane przez: firmę Bezgluten Posądza k.Krakowa, oraz organizatora konkursu.

Zdjęcia

 


Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5