Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
kwiecień 2015
Lekcja w muzeum
Dnia 01.04.2015 uczniowie klas IV+V UZ i VI UZ wzięli udział w lekcji muzealnej dotyczącej tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą. Organizatorem zajęć było Muzeum Okręgowe w Lesznie.
Zdjęcia

Dzień Otwartych Koszar
Dnia 17.04.2015 uczniowie klasy IV+V UZ skorzystali z możliwości zwiedzania leszczyńskich koszar oraz obejrzenia sprzętu wojskowego. Dzień Otwartych koszar w 4 Pułku Przeciwlotniczym był częścią Święta 69 Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego, którego spadkobiercą tradycji jest I Leszczyński dywizjon przeciwlotniczy.
Zdjęcia

Konkurs "PALIć, NIE PALIć  OTO JEST PYTANIE."

W kwietniu został przeprowadzony konkurs : „PALIć, NIE PALIć OTO JEST PYTANIE.”

Spośród wszystkich plakatów wyróżniona została praca Aleksandry Szkorudy kl. V, która została wysłana do Sanepidu-trzymamy kciuki Ola!!

Pozostała klasyfikacja:

I. Aleksandra Szkoruda kl. V

II. Agata Poprawa Kl. V

III. Patrycja Grabowska kl. V

Klasy Gimnazjalne:

I. Zuzanna Jendrysiak kl. I

II. Mikołaj Reich kl. II

III. Karol Sobolewski kl. I

Wszystkim gratulujemy i życzymy radosnego życia bez nałogów J

Opiekunowie: Aleksandra Feld , Agnieszka Paul

Zdjęcia


Konkurs "Pierwsza Pomoc Przedmedyczna"

Dnia 23 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Specjalnych im J. Korczaka- Zasadnicza Szkoła Zawodowa odbyła się już szósta edycja konkursu „Pierwszej Pomocy przedmedycznej”.

Celem projektu było poznanie i doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w nagłych wypadkach. Brały w nim udział klasy I, II i III ZSZ. Konkurs poprzedzony był dwugodzinnym szkoleniem oraz pokazem ratownictwa. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej podczas której uczniowie wypełniali testy i rozwiązywali zadania dotyczące pomocy poszkodowanym. Druga część praktyczna obejmowała zasady zachowania się podczas nagłego zdarzenia-wypadku oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Organizatorami byli Pan Rafał Tomaszewski oraz Pani Domicela Tomaszewska. W organizacji pomagali oraz w jury zasiedli Pani Adrianna Krysiak i Pan Tadeusz Nowak. Zwycięskie klasy zostały uhonorowane dyplomami i słodką niespodzianką.

 

Klasyfikacja:

I miejsce kl II- Andżelika Skuratko, Magda Mańka, Dominika Szczecina - 49 pkt

II miejsce kl II- Aleksandra Klimaszewska, Anna Musielak, Jagoda Maćkowiak -44 pkt

III miejsce kl I Daniel Smektała, Adam Malutkiewicz, Tobiasz Wojciechowski

(rez. Mateusz Bajer) -34pkt

Zdjęcia


Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego w Zasadniczej Szkole Zawodowej
Dnia 20 kwietnia 2015 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Języka Nemieckiego w Zasadniczej Szkole Zawodowej

Jego tematem przewodnim był Berlin – stolica Niemiec. Uczniowie musieli wykazać się dość obszerną wiedzą na temat stolicy naszych sąsiadów. Ponadto konkurs sprawdzał znajomość języka niemieckiego potrzebną w codziennej komunikacji.

I miejsce zajął Mateusz Bajer z klasy I ZSZ.

II miejsce przypadło Monice Laskowskiej z klasy I ZSZ.

III miejsce wywalczyła Magdalena Mańka z klasy III ZSZ.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

H. Gołkowska

Zdjęcia


IV Mistrzostwa miasta Leszna szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w petanque

Dnia 28 kwietnia 2015r na bulodromie ,,Linum" przy ul. Holenderskiej rozegrano IV Mistrzostwa miasta Leszna szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w petanque W imprezie, pomimo nie najlepszej pogody, wzięło udział blisko 50 uczniów leszczyńskich szkół. Przeprowadzono oddzielną klasyfikacje dla szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Zarówno w jednej jak i drugiej kategorii uczestniczyło po 6 drużyn. Zawody obfitowały w wiele zaciętych pojedynków, gracze byli żywiołowo dopingowani przez koleżanki i kolegów ze swoich  szkół.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 1, w której grali: Barbara Kociołek, Jakub Weiss oraz Michał Wełniak. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 6 reprezentowana przez: Angelikę Koziburę, Wiolettę Majchrzak oraz Barbarę Kołakowską. Trzecie miejsce na podium zajęła ekipa z Gimnazjum nr 4 w składzie: Wiktoria Majowicz, Karolina Kozłowska, Wiktoria Maciuk oraz Milena Skrzypczak. Dalsze miejsca zdobyły drużyny z Gimnazjum nr 2, z Gimnazjum nr 1 - druga drużyna oraz Gimnazjum nr 7.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych mistrzostwo miasta Leszna w petanque zdobyła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego reprezentowana przez Kingę Cieślawską, Rafała Grzelczaka oraz Marka Wędowskiego. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna Zespołu Szkół Specjalnych w składzie: Andżelika Skuratko, Magdalena Mańka, Joanna Stelmaszyk. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół Ochrony Środowiska reprezentowana przez Jakuba Kołodziejczyka, Dominika Nowaka, Szymona Nowakowskiego oraz Wojciecha Katarzyńskiego. Dalsze miejsca zajęły drużyny: druga ekipa Zespołu Szkół Ochrony Środowiska, SPP w Zespole Szkół Specjalnych oraz Liceum nr IV.

Drużyny stojące na podium, w obu kategoriach szkół,  otrzymały puchary i dyplomy a zawodnicy medale oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy mistrzostw jak również kibice otrzymali ciepły posiłek gastronomiczny.

Wyniki mistrzostw jeszcze raz potwierdziły, że petanque jest dyscypliną sportu, w której na równi mogą startować i zdobywać laury uczniowie ze szkół specjalnych oraz masowych.

Organizatorami mistrzostw byli: Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko.

 

Jakub Ratajczak

Zdjęcia


Zabawa w Jednostce Wojskowej w Lesznie

Dnia 27 kwietnia uczniowie klas IV, V i VI skorzystali z zaproszenia Stowarzyszenia Echo w Lesznie i wzięli udział w zabawie sportowej w Jednostce Wojskowej w Lesznie

Powitał nas przepiękny występ leszczyńskich mażoretek oraz pokaz sztuki walki w wykonaniu żołnierzy.

Następnie były różne konkursy sprawnościowe oraz konkurs na plakat o wojsku. Plakat wykonany przez uczniów naszej szkoły zajął II miejsce, nagrodą była piłka do siatkówki.

Bawiliśmy się wspaniale. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał miły upominek.

Specjalną niespodzianką było spotkanie z ultramaratończykiem Krzysztofem Tumko z Leszna, który ustanowił rekord Guinnessa w biegu na bieżni.

Zdjęcia

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5