Wszystkim gratulujemy i życzymy radosnego życia bez nałogów J

Opiekunowie: Aleksandra Feld , Agnieszka Paul

Zdjęcia

Konkurs "Pierwsza Pomoc Przedmedyczna"

Dnia 23 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Specjalnych im J. Korczaka- Zasadnicza Szkoła Zawodowa odbyła się już szósta edycja konkursu „Pierwszej Pomocy przedmedycznej”.

Celem projektu było poznanie i doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w nagłych wypadkach. Brały w nim udział klasy I, II i III ZSZ. Konkurs poprzedzony był dwugodzinnym szkoleniem oraz pokazem ratownictwa. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej podczas której uczniowie wypełniali testy i rozwiązywali zadania dotyczące pomocy poszkodowanym. Druga część praktyczna obejmowała zasady zachowania się podczas nagłego zdarzenia-wypadku oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Organizatorami byli Pan Rafał Tomaszewski oraz Pani Domicela Tomaszewska. W organizacji pomagali oraz w jury zasiedli Pani Adrianna Krysiak i Pan Tadeusz Nowak. Zwycięskie klasy zostały uhonorowane dyplomami i słodką niespodzianką.

Klasyfikacja:

I miejsce kl II- Andżelika Skuratko, Magda Mańka, Dominika Szczecina - 49 pkt

II miejsce kl II- Aleksandra Klimaszewska, Anna Musielak, Jagoda Maćkowiak -44 pkt

III miejsce kl I Daniel Smektała, Adam Malutkiewicz, Tobiasz Wojciechowski

(rez. Mateusz Bajer) -34pkt

Zdjęcia

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego w Zasadniczej Szkole Zawodowej
Dnia 20 kwietnia 2015 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Języka Nemieckiego w Zasadniczej Szkole Zawodowej

Jego tematem przewodnim był Berlin – stolica Niemiec. Uczniowie musieli wykazać się dość obszerną wiedzą na temat stolicy naszych sąsiadów. Ponadto konkurs sprawdzał znajomość języka niemieckiego potrzebną w codziennej komunikacji.

I miejsce zajął Mateusz Bajer z klasy I ZSZ.

II miejsce przypadło Monice Laskowskiej z klasy I ZSZ.

III miejsce wywalczyła Magdalena Mańka z klasy III ZSZ.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

H. Gołkowska

Zdjęcia

IV Mistrzostwa miasta Leszna szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w petanque

Dnia 28 kwietnia 2015r na bulodromie ,,Linum" przy ul. Holenderskiej rozegrano IV Mistrzostwa miasta Leszna szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w petanque W imprezie, pomimo nie najlepszej pogody, wzięło udział blisko 50 uczniów leszczyńskich szkół. Przeprowadzono oddzielną klasyfikacje dla szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Zarówno w jednej jak i drugiej kategorii uczestniczyło po 6 drużyn. Zawody obfitowały w wiele zaciętych pojedynków, gracze byli żywiołowo dopingowani przez koleżanki i kolegów ze swoich  szkół.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 1, w której grali: Barbara Kociołek, Jakub Weiss oraz Michał Wełniak. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 6 reprezentowana przez: Angelikę Koziburę, Wiolettę Majchrzak oraz Barbarę Kołakowską. Trzecie miejsce na podium zajęła ekipa z Gimnazjum nr 4 w składzie: Wiktoria Majowicz, Karolina Kozłowska, Wiktoria Maciuk oraz Milena Skrzypczak. Dalsze miejsca zdobyły drużyny z Gimnazjum nr 2, z Gimnazjum nr 1 - druga drużyna oraz Gimnazjum nr 7.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych mistrzostwo miasta Leszna w petanque zdobyła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego reprezentowana przez Kingę Cieślawską, Rafała Grzelczaka oraz Marka Wędowskiego. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna Zespołu Szkół Specjalnych w składzie: Andżelika Skuratko, Magdalena Mańka, Joanna Stelmaszyk. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół Ochrony Środowiska reprezentowana przez Jakuba Kołodziejczyka, Dominika Nowaka, Szymona Nowakowskiego oraz Wojciecha Katarzyńskiego. Dalsze miejsca zajęły drużyny: druga ekipa Zespołu Szkół Ochrony Środowiska, SPP w Zespole Szkół Specjalnych oraz Liceum nr IV.

Drużyny stojące na podium, w obu kategoriach szkół,  otrzymały puchary i dyplomy a zawodnicy medale oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy mistrzostw jak również kibice otrzymali ciepły posiłek gastronomiczny.

Wyniki mistrzostw jeszcze raz potwierdziły, że petanque jest dyscypliną sportu, w której na równi mogą startować i zdobywać laury uczniowie ze szkół specjalnych oraz masowych.

Organizatorami mistrzostw byli: Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko.

Jakub Ratajczak

Zdjęcia

Zabawa w Jednostce Wojskowej w Lesznie

Dnia 27 kwietnia uczniowie klas IV, V i VI skorzystali z zaproszenia Stowarzyszenia Echo w Lesznie i wzięli udział w zabawie sportowej w Jednostce Wojskowej w Lesznie

Powitał nas przepiękny występ leszczyńskich mażoretek oraz pokaz sztuki walki w wykonaniu żołnierzy.

Następnie były różne konkursy sprawnościowe oraz konkurs na plakat o wojsku. Plakat wykonany przez uczniów naszej szkoły zajął II miejsce, nagrodą była piłka do siatkówki.

Bawiliśmy się wspaniale. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał miły upominek.

Specjalną niespodzianką było spotkanie z ultramaratończykiem Krzysztofem Tumko z Leszna, który ustanowił rekord Guinnessa w biegu na bieżni.