Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
maj 2015
DZIEń UNII EUROPEJSKIEJ W ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ
W środę, 06.05.2015 r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej obchodzili Dzień Unii Europejskiej.

Uczennice klasy III przybliżyły historię powstania UE, następnie uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali quiz sprawdzający ich wiedzę na temat krajów UE.

Zwycięską drużyną została drużyna w składzie: Andżelika Skuratko, Magdalena Mańka, Dominika Szczecina oraz Joanna Stelmaszyk. Zwyciężczyniom gratulujemy!

Honorata Gołkowska

Zdjęcia

 

Międzynarodowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dnia 7 maja 2015r. uczniowie Zespołu wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wystąpili podczas koncertu „TACY SAMI” w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie, którego organizatorem był Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy im. Piotrusia Pana w Lesznie. Dla uczestników koncertu organizatorzy przygotowali niespodziankę- spotkanie z zawodnikiem Unii Leszno- Piotrem Pawlickim.

Małgorzata Szwarczyńska

Zdjęcia


Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Lesznie w dniu 12 maja 2015 roku odbyła się już VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Szkół Specjalnych Wiedzy o Unii Europejskiej

Wzięły w nim udział placówki kształcenia specjalnego z Kościana, Brzezia, Wschowy, Rydzyny, Górzna i Leszna. Każda edycja odbywa się pod innym hasłem i dotyczy innej tematyki.. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „Kulinarna podróż po krajach Unii Europejskiej”. Organizatorzy konkursu środki niezbędne do jego realizacji pozyskali od Leszczyńskiego Stowarzyszenia „Razem z Nami” na rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz sponsorów prywatnych. Wsparcia udzielił również współpracujący z placówką Urząd Gminy Piaski oraz Urząd Miasta Leszna. Organizatorami konkursu są nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Lesznie: Rafał Tomaszewski, Domicela Tomaszewska, Małgorzata Światek i Zofia Pokrywka a pomocy przy organizacji warsztatów kulinarnych udzieliła Justyna Ganowska. Uczniowie rozwiązywali testy i zadania teoretyczne dotyczące dań charakterystycznych dla danych krajów, estetycznego ułożenia sztućców i zastawy oraz obierali na czas ziemniaki i ubijali Kogel- Mogel . Oprócz wiedzy teoretycznej się druga część zespołu musiała wykazać się w trakcie warsztatów kulinarnych umiejętnościami kulinarnymi. Przygotowywali oni wylosowane wcześniej dania różnych kuchni europejskich m.in. knedle w sosie rabarbarowym, gołąbki z mięsem, zupę cebulową z grzankami.

KOLEJNOŚć W KONKURSIE „JANUSZ KORCZAK ZWYCZAJNIE O NADZWYCZAJNYM”

I miejsce ZSS Z GÓRZNA

II miejsce ZSS Z LESZNA

III miejsce ZSS z KOŚCIANA


Zdjęcia

 

Konkurs plastyczny "Ulubiona postać z bajki"

Dnia 15 maja 2015 została zorganizowana wystawa oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: „ Ulubiona postać z bajki”

W konkursie wzięły udział klasy SPP i UZ gimnazjum. Wszystkie prace były ciekawie i pięknie wykonane. Autorzy wykorzystali w swoich pracach różnorodne techniki plastyczne.

Wszyscy, którzy przybyli na rozstrzygnięcie konkursu wzięli też udział w quizie dotyczącym wiedzy o bajkach. Uczniowie wykazali się wiadomościami i pomysłowością w odpowiedziach na zadawane pytania.

Wszystkim serdecznie gratulujemy p. Izabela Geselle, p. Joanna Jąder.

Zdjęcia


Lekcja w Mini ZOO

Dnia 18.05.2015r. uczniowie klas IV+V, VI UZ wzięli udział w lekcji prowadzonej na terenie leszczyńskiego Mini ZOO.

Pan Michał Trzmiel (pracownik ZOO) opowiedział w bardzo ciekawy i przystępny sposób o zwierzętach w nim mieszkających. Uczniowie mogli obserwować zachowanie zwierząt oraz poznali zasady ich pielęgnacji.

Małgorzata Szwarczyńska

Zdjęcia

 

II MIęDZYSZKOLNY KONKURS JęZYKA NIEMIECKIEGO  "GRIMMS MÄRCHEN"

W środę, 13 maja 2015 w naszej szkole odbył się gimnazjalny konkurs języka niemieckiego, którego tematem przewodnim były bajki braci Grimm.

Do konkursu stanęli uczniowie Gimnazjum w Rawiczu, Rydzynie oraz Lesznie. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością bajek braci Grimm oraz rozwiązać test sprawdzający opanowanie języka niemieckiego.

Bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy 3 Gimnazjum w Rawiczu, Kamila Król. Drugie miejsce zajęła jej klasowa koleżanka, Sandra Maria Stankiewicz. Na podium stanęła również uczennica klasy pierwszej Gimnazjum w Rydzynie, Katarzyna Andrzejewska.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, pozostali laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia

 

Konkurs plastyczny pt: "MOJA MAMA, MÓJ TATA, MOJA RODZINA- PORTRET"

W maju, w związku ze zbliżającym się Dniem Matki i Ojca, przeprowadzony został konkurs plastyczny pt: „MOJA MAMA, MÓJ TATA, MOJA RODZINA- PORTRET”.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas UZ, którzy wykonali portrety członków swoich rodzin różnymi technikami. Prace konkursowe wystawione zostały w budynku głównym ZSS.

Dnia 25.05. 2015 podsumowano konkurs. Trudno było wyłonić zwycięzców- wszystkie prace były piękne! Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali upominki dla dzieci.

B.Kamieniarz, M.Szwarczyńska
Zdjęcia


Występ klas UZ z okazji Dnia Mamy i Taty

Dnia 27.05.2015 uczniowie klas UZ wystąpili z okazji Dnia Mamy i Taty. Piosenką, wierszem i tańcem złożyli najpiękniejsze życzenia swoim rodzicom.

Zdjęcia   

Dzień Mamy, Taty oraz Dzień Dziecka klas IV,V i VI UZ

Dnia 28.05.2015 uczniowie klas IV+V i VI UZ wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami, rodzeństwem świętowali Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka.

W Leśniczówce Koczury uczniowie przeszli ścieżką przyrodniczo-leśną oraz zapoznali się z "Ochronką dla zwierząt w Koczurach". Nadleśnictwo przygotowało trasę z kilkoma przystankami, która przebiega wokół zagród i wolier ze zwierzętami. Zobaczyliśmy bór sosnowy, fragment torfowiska i zarastające bagna, a także pomniki przyrody.

Tuż po powrocie ze ścieżki edukacyjnej na wszystkich czekały pyszne kiełbaski upieczone na grillu przez dziadka Weroniki.

Pogoda dopisała! Miło spędziliśmy dzień!

Dziękujemy!

M.Szwarczyńska, B. Kamieniarz

Dziękujemy Leszczyńskiemu Stowarzyszeniu "Razem z Nami" na rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną za dofinansowanie wyjazdu!!!

Zdjęcia


Dyskoteka integrująca klasy SPP i UZ gimnazjum.

Dnia 28 maja 2015 roku, w budynku Szkoły Zawodowej, odbyła się dyskoteka integrująca klasy SPP i UZ gimnazjum. Wszyscy uczestnicy imprezy chętnie prezentowali swoje umiejętności taneczne na parkiecie. Królowała muzyka „disco polo”. Chętni brali udział w konkursie z wiedzy ogólnej oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Podczas całego trwania dyskoteki uczniowie mogli częstować się przekąskami, napojami oraz zjeść ciepłe hot-dogi. Dyskoteka zorganizowana była z okazji Dnia Dziecka przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. I.Geselle przy wspólpracy p. J. Jąder oraz innych nauczycieli.
Zdjęcia


Dzień Mamy w klasach I-III
Zdjęcia


DZIEń DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
Pierwszego czerwca uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka.

Organizatorami były Samorządy Uczniów: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum . Dla dzieci i młodzieży były zajęcia plastyczne i sportowe. Po odpoczynku i słodkiej niespodziance był spacer do straży pożarnej. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji na temat historii i niebezpiecznej pracy strażaków. Podziwialiśmy wozy i sprzęt strażacki. Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa, zwłaszcza w czasie wakacji letnich. Dostaliśmy ciekawe książeczki edukacyjne.

To był bardzo wesoły i fajny Dzień Dziecka!
Zdjęcia


Na boisku czuć lato.
Zdjęcia  


Wizyta klas I-III w telewizji
Zdjęcia 

Specjalna integracja
Zdjęcia  


Dnia 28 maja z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa odbył się w szkole zawodowej happeniing antynikotynowy.

Uczestniczyły w nim klasy I, II i III.
Młodzież musiała wykonać kilka zadań, które były punktowane:
- plakat z hasłem,
- dmuchanie balonów,
- wyliczenie oszczędności za niepalenie,
- co można kupić niepaląc przez rok,
- zastanowić się dlaczego palimy papierosy,
oraz obejrzała film edukacyjny o skutkach nadużywania nikotyny.
Najwięcej punkyów zdobyła klasa III.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodkie upominki.

Zdjęcia


Dnia 22 maja w sali nr 15 naszej szkoły miało miejsce pierwsze spotkanie w ramach tzw. KAWIARENKI Mam Pytanie

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5