Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
czerwiec 2015
Mistrzostwa Szkoły Zawodowej w Petanque
Dnia 3 czerwca 2015r na bulodromie Linum przy ulicy Holenderskiej odbyły się Mistrzostwa Szkoły Zawodowej w Petanque
Zawody zorganizowali nauczyciele ZSS: Honorata Gołkowska, Jakub Ratajczak, Tadeusz Nowak i Marcin Lorych przy współpracy z prezesem klubu Petanque Leszynko panem Romualdem Ratajczakiem. Po zaciętej sportowej rywalizacji w petanque wygrała drużyna w składzie: Magdalena Mańka, Magdalena Woźna i Dominika Szczecina. W przerwie zawodnicy mieli okazję do zjedzenia grillowanych kiełbasek. Dodatkowych emocji młodzieży dostarczyły rozgrywki siatkówki balonowej.
Zdjęcia


Zryw Wolnych Serc 2015

Uczniowie naszej szkoły 1 czerwca 2015 r. wzięli udział w happeningu dla wszystkich szkół Zryw Wolnych Serc 2015

Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka.

PaT to program:

  • mody na życie bez uzależnień;
  • profilaktyki rówieśniczej;
  • dobrych wiadomości, a nie protestów;
  • zaproszeń, a nie wykluczeń;
  • destygmatyzacji młodzieży wykluczonej lub środowiskowo marginalizowanej;
  • bez nagród i działania za coś;
  • nie robienia co się chce ale odpowiedzialności za siebie i innych.

PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek. PaT nie ma charakteru akcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji. PaT to głos młodzieży w profilaktyce uzależnień!

Dlatego wspólnie zamanifestowaliśmy naszą postawę i modę na życie bez uzależnień.

Zdjęcia


UDZIAŁ UCZNIÓW SZKOŁY ZAWODOWEJ W PROJEKCIE "PERSPEKTYWY ZAWODOWE"

We wtorek, 09.06.2015 r. w Szkole Zawodowej odbyły się warsztaty prowadzone przez wykładowcę języka niemieckiego w PWSZ/Leszno, panią Reginę Zielnicę. Tematem warsztatów odbywających się pod patronatem Fundacji „ Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży” były perspektywy zawodowe uczniów kończących szkołę zawodową.

Zdjęcia


Spektakl "Smoki" w Teatrze Animacji

W dniu 17 czerwca 2015r. gościliśmy w Teatrze Animacji CK Zamek. Obejrzeliśmy spektakl "Smoki", który opowiada o tym, że jest sobie świat, w którym żyją wyłącznie smoki

Chodzą do pracy i szkoły, mają rząd i prezydenta w Białym Smoczym Domu, a wieczorami opowiadają swoim dzieciom bajki… o złych i straszliwych ludziach, którzy dawno, dawno temu siali postrach w smoczym królestwie. Na szczęście przecież ludzie nie istnieją, można ich spotkać tylko w bajkach.

Jest i świat ludzi, taki jak nasz. A w nim Człowiek Karol i jego wierny Prosiak. Karol jest prawdziwym bohaterem.

Wierzy w istnienie smoków, dlatego wszyscy biorą go za wariata. Bo przecież smoki nie istnieją, można je spotkać tylko w bajkach. Chyba że przypadkiem trafi się do pokoju prawdziwego smoka, małego Roara i razem z nim poszuka się prawdy. Tej, o której wszyscy milczą.

Przedstawienie, według najnowszej sztuki Maliny Prześlugi, opowiada o tym, że nie wszystko w świecie jest wyłącznie czarne i białe, że „inny” niekoniecznie oznacza „zły”, a uprzedzenia i bezmyślne powielane stereotypy mogą w życiu bardzo przeszkadzać.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Teatru Animacji!

Uczniowie klas: VI SP UZ, I gimn.UZ, II gimn. UZ oraz I+II SPP oraz panie Ania Piotrowska, Małgosia Trzmiel, Beata Kamieniarz i pan Tomek Jurga.

Zdjęcia


Wycieczka do Boszkowa klas V-VI

Dnia 18 czerwca 2015r. klasy V i VI udały się do Boszkowa do Krainy Smaków na edukacyjne warsztaty dla dzieci.

W Krainie Lodów odkryliśmy tajemnicę powstawania lodów, które bardzo uwielbiamy. Zobaczyliśmy jak powstają lody włoskie z maszyny i bita śmietana. Lody samodzielnie dekorowaliśmy owocami, galaretką, czekoladą i innymi dodatkami.

W Świecie Pizzy wyrabialiśmy i wałkowaliśmy ciasto, dobieraliśmy składniki. Każdy pracował w specjalnym stroju: czepku i fartuchu.

W trakcie tych pracowitych zajęć towarzyszył nam DJ, który w wolnych chwilach organizował nam zabawy i konkursy przy muzyce.

Bawiliśmy się świetnie i zjedliśmy wiele smakołyków.

Później był spacer nad jezioro i podziwianie żaglówek
Zdjęcia


"Świat w miniaturze"

Dnia 8 czerwca 2015 r, została zorganizowana wystawa prac plastycznych naszej uczennicy Karoliny. Zaprezentowane zostały rysunki wykonane ołówkiem, kredką i pastelą suchą, były również obrazki malowane farbami akrylowymi , temperami ,oraz witraże , jednak najciekawszą częścią wystawy były figurki wykonane z plasteliny i modeliny.

Ich niezwykłość i wyjątkowość stanowiła ich wielkość – największa z nich miała zaledwie 5,5 cm a najmniejsza 1,5 cm. Figurki zadziwiały nie tylko swoją wielkością ale i ilością szczegółów . Dla oglądających dorosłych i dzieci zagadkowe i niemożliwe wydawało się ich wykonanie, rzeczywiście wykładając je w gablocie do prezentacji baliśmy się uchwycić je palcami.

Figurki przedstawiały miniatury najciekawszych zabytków świata np.: Anglia - Big Ben, Moskwa - Kreml, Indie - Tadz -Mahal , Japonia - Fujiyama , niesamowite były również postacie w strojach ludowych z danego kraju lub regionu ,oraz zwierzątka z różnych części świata.

Prace można było podziwiać przez trzy tygodnie.

Zdjęcia
Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5