Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
grudzień 2015
Świąteczne pieczenie ciastek w Szkole Zawodowej
We wtorek, 15.12.2015 r. uczniowie Szkoły Zawodowej zamienili się w piekarzy. Wszyscy razem piekliśmy świąteczne ciasteczka maślane, które spałaszujemy podczas szkolnych Jasełek we wtorek, 22.12.2015 r. Przy okazji dobrej zabawy mieliśmy czas na porozmawianie o tradycjach przedświątecznych kultywowanych w naszych rodzinach oraz wymienić się ciekawymi pomysłami na świąteczne ciasta.
Zdjęcia

H. GołkowskaZłota15!!
Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Fogo Unię Leszno. Nauczyciele Małgorzata Szwarczyńska i Rafał Tomaszewski napisali scenariusz spotkania z zawodnikami, który został wybrany do ZŁOTEJ 15!!! 03.02.2016 odwiedzą nas ZAWODNICY FOGO UNII LESZNO!!!

Images: 15.jpg


Pozdrowienia dla Leigh Adamsa

Społeczność szkolna włączyła się w akcję #wishesForLAR , której inicjatorem był kapitan Fogo Unii Leszno Tobiasz Musielak
Zdjęcia


LEKCJE MUZEALNE

Tradycyjnie, od kilku już lat, uczniowie Zespołu biorą udział w lekcjach organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Lesznie.
Podczas zajęć poznają obyczaje, tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

ZdjęciaRODZINNE WARSZTATY ŚWI¡TECZNE
Dnia 14.12.2015 odbyły się RODZINNE WARSZTATY ŚWI¡TECZNE, które były połączeniem tego wszystkiego - przy taktach świątecznych piosenek rodzice wraz z dziećmi wykrawali, piekli, dekorowali pierniki, przygotowywali anioły i ozdoby z masy solnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy w przedświątecznej krzątaninie znaleźli czas i spędzili z nami popołudnie. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Alicji Klimpel, która podzieliła się z nami swoim doświadczeniem i udzieliła wskazówek podczas tworzenia ozdób z masy solnej.

Zdjęcia

Małgorzata Szwarczyńska

Beata Kamieniarz
Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową"

Dnia 11 grudnia 2015 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową"

Wyniki Konkursu

Gimnazjum
1. Mikołaj Reich                       klasa III

2 .Mikołaj Szewczyk                klasa I

3. Dominika Kędzia                 klasa III

3. Karolina Suligowska klasa II

3. Marika Wiler                       klasa IV Międzyszkolny Konkurs Przedstawień Bożonarodzeniowych w Jarocinie

Dnia 07.12.2015r. grupa uczniów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum wzięła udział w V Międzyszkolnym Konkursie Przedstawień Bożonarodzeniowych „Magia Świąt” w Jarocinie. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół z: Żerkowa, Brzezia, Ostrzeszowa, Ostrowa Wielkopolskiego i Jarocina. Konkurencja była duża, ale przebiegała w miłej i świątecznej atmosferze. Nasza szkoła zaprezentowała się w przedstawieniu pt.: „Anielska manufaktura”, podczas której nie tylko przedstawialiśmy świąteczne scenki, ale też śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Aktorskie umiejętności zostały zauważone i nagrodzone przez jury I miejscem. Wszystkim występującym serdecznie gratulujemy!

Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"

W tegorocznej, już trzeciej edycji konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy", pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy, wzięło udział 17 uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Konkurs odbył się 3.XI.2015r, natomiast jego podsumowanie w obecności Pani Danuty Goździewicz – Suchanek – Kierownik Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu Oddział w Lesznie oraz Dyrektorów Zespołu Szkół Specjalnych – Pani Wioletty Lewandowskiej i Pana Andrzeja Wrotyńskego – 1.XII.2015r.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp, wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zarówno liczba uczestników jak i poziom konkursu był zdecydowanie wyższy niż poprzednie edycje! Walka była bardzo zacięta i do końca nie można było przewidzieć, kto zwycięży.

W pierwszej części konkursu, tzn. w teście, największą ilość punktów zdobyły:

Marta klasa III – 23 punkty; Monika klasa II – 22 punkty; Asia klasa III – 20 punktów; Ania i Ola klasa III – ex aeguo 18 punktów.

Po części praktycznej, w końcowej kwalifikacji sytuacja się trochę zmieniła:

I miejsce i 36,5 punktów zdobyła Marta natomiast II miejsce z 35 punktami zajęła Asia. Obie laureatki zostały zakwalifikowane do etapu regionalnego i pojadą do Poznania.

Kolejne miejsca zdobyły: Monika (33,5 punkty), Ania (30 punkty) i Ola (25punkty).

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie "Poznaj swoje prawa w pracy", otrzymali nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy; dyplomy oraz "porcję witamin" z rąk szkolnych organizatorów.

Uczestnikom konkursu – gratulujemy odwagi i wiedzy!

Zdjęcia


MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE INTEGRACYJNE
Dnia 1 grudnia 2015 r
. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum spotkali się w auli szkolnej na wspólnych zajęciach  Dzieci i młodzież wykonali kartki i ozdoby świąteczne oraz przepiękne anioły, które ozdobiły szkolny korytarz i choinkę na pierwszym piętrze. Słodkim i bardzo atrakcyjnym punktem imprezy było dekorowanie pierników. Pierniczki zostały upieczone wcześniej na zajęciach technicznych. Dzieci przygotowały lukier, kolorowy maczek i perełki oraz kolorowe specjalne pisaki , którymi z wielkim zaangażowaniem i przejęciem dekorowały swoje wypieki.

Zdjęcia

Samorządy Uczniów

Szkoły Podstawowej

i Gimnazjum

.

 

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5