Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
luty 2016
Złota15!!
Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Fogo Unię Leszno. Nauczyciele Małgorzata Szwarczyńska i Rafał Tomaszewski napisali scenariusz spotkania z zawodnikami, który został wybrany do ZŁOTEJ 15!!! 03.02.2016 odwiedzili nas ZAWODNICY FOGO UNII LESZNO!!!

Images: 15.jpg

Zdjęcia


Tłusty czwartek

Dnia 4 lutego 2016r. nie tylko objadaliśmy się pączkami, ale pracowaliśmy przy pączkach w Piekarni – Cukierni Ratajczak & Gawlicki w Lesznie.

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.

Ponieważ data tłustego czwartku zależy od daty Wielkanocy, dzień ten jest świętem ruchomym. Następny czwartek jest czwartkiem po Środzie Popielcowej i należy do okresu wielkiego postu, podczas którego chrześcijanie ze względów religijnych (pokutnych), jako przygotowanie do Świąt Wielkanocy powinni zachowywać wstrzemięźliwość jako wyraz umartwienia. Może wypaść pomiędzy 30 stycznia a 4 marca.

Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem.

Zdjęcia

Konkurs "Królestwo warzyw i owoców"

Dnia 9 lutego 2016r. odbył się kolejny konkurs propagujący racjonalne odżywianie wśród młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych

W tegorocznej edycji wzięło udział:

klasa I – troje, klasa II – czworo i najliczniej – klasa III – siedmioro przedstawicieli.

Po podsumowaniu prawidłowych odpowiedzi okazało się, że najwięcej punktów na swoim koncie zgromadziły uczennice Pani Honoraty Gołkowskiej - Ania i Marta – łącznie 24. Dlatego też musiały stoczyć dodatkową bitwę o I miejsce. Ostatecznie jednym punktem zwyciężyła Ania.

Na trzecim miejscu uplasował się Szymon z klasy Ia, tym samym przerywając passę klasy IIIJ

Czwarte miejsce zajęła Asia, oczywiście z klasy III, wyprzedzając tylko 1 punktem Monikę (klasa II), Justynę (klasa Ia) i Kamila (znów klasa III).

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy wiedzy i zaciętej, zdrowej rywalizacji!

Zdjęcia


Szkolny Konkurs informatyczny na "Najciekawszą i najładniejszą prezentację w PowerPoint"

Dnia 23 lutego 2016 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs informatyczny na "Najciekawszą i najładniejszą  prezentację w PowerPoint"

Wyniki Konkursu

1. Patryk Kubacik                  klasa I
2. Jakub Matecki                    klasa I
3. Barbara Kołakowska         klasa III
3. Dominika Kędzia                 klasa III
3. Jarosław Ciesielski             klasa I


GOŚć W NASZEJ SZKOLE
23 lutego 2016 roku w auli szkolnej odbyło się bardzo ciekawe spotkanie uczniów naszej szkoły z aspirantem Arturem Szymańskim z leszczyńskiej Straży Pożarnej.  Spotkanie dotyczyło zagrożeń związanych z występowaniem tlenku węgla oraz użytkowaniem urządzeń grzewczych. Nasz gość opowiedział nam o źródłach tlenku węgla i zatruciach CO, przedstawił przyczyny zaczadzeń, objawy zatrucia oraz jak udzielić pomocy poszkodowanej osobie. Przypomniał nam numery telefonów alarmowych oraz w jaki sposób informować podczas wzywania pomocy. Ciekawy był rysunek budynku, który pokazał nam w jakich miejscach może powstać tlenek węgla . Dowiedzieliśmy się, że warto mieć w domu czujnik CO, który pomaga wykryć czad i zaalarmuje nas o niebezpieczeństwie. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy film, który podsumował i utrwalił naszą wiedzę o tym bezwonnym i niewidocznym zabójcy. Samorządy Uczniów SP i gimnazjum


Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy" pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy

Dnia 19 lutego 2016r. Asia i Marta z Zespołu Szkół Zawodowych, wzięły udział w konkursie, zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy (Głównego Inspektora Pracy i okręgowe inspektoraty).

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp, wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Z dobrymi humorami, po obfitym śniadaniu, dziewczyny udały się na podbój Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, gdzie miał odbyć się konkurs.

Wraz z innymi uczestnikami konkursu na szczeblu regionalnym, nasze reprezentantki zostały serdecznie powitane przez przedstawicieli następujących instytucji: Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu – Panią Joannę Budzyńską – Jędraszczyk; Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej – Pana Tomasza Wika – oraz Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty – Pana Ireneusza Rajmana, który bardzo ładnie podsumował uczestnictwo wszystkich uczestników: „Na tym etapie, już teraz wszyscy jesteście zwycięzcami!”

Test nie należał do łatwych, a konkurencja była bardzo liczna. Asi i Marcie nie udało wywalczyć się wyjazdu do Warszawy, ale są bogatsze o nowe doświadczenia oraz wiedzę z zakresu prawa pracy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki, które odebrali z rąk Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu – Pani Stanisławy Ziółkowskiej.


Zdjęcia


Wystawa w Muzeum Okręgowym

Na ekspozycji przygotowanej ze zbiorów leszczyńskiego kolekcjonera Janusza Skrzypczaka zobaczyć można było wyposażenie dawnego warsztatu zegarmistrzowskiego oraz najróżniejsze zegary (kieszonkowe, ścienne, konsolowe). Szczególną atrakcją była możliwość obejrzenia wnętrza zegara z mechanizmem w ruchu.

Najciekawszym eksponatem był pochodzący z połowy XVIII w. zegar stojący, zbudowany przez leszczyńskiego zegarmistrza Johanna Bauera. Konstruowane przez niego zegary ofiarowywane były jako prezenty koronowanym głowom ówczesnej Europy.

Zdjęcia

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5