Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
maj 2016
WARSZTATY TKACKIE W MUZEUM OKRęGOWYM
W ramach projektu „W krainie baśni Andersena” dzieci z kl. I-II i IV-VI SP uczestniczyły w warsztatach tkackich w Muzeum Okręgowym. Inspiracją zajęć byli tkacze – oszuści z baśni pt. „Nowe szaty cesarza”. Uczniowie pracując na ramkach z przygotowaną osnową, próbowali nauczyć się podstawowych splotów tkackich. To były bardzo ciekawe, „wciągające”, a przy tym relaksacyjne zajęcia. Uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli swoje własne kolorowe dywaniki, a efekty ich pracy można podziwiać na wystawce na szkolnym korytarzu.

Zdjęcia


Piknik czytelniczy

20 maja 2016 r. grupa 20 uczniów z klas I-VI SP wzięła udział w happeningu czytelniczym na leszczyńskim rynku pod hasłem „Dzieci czytają – wszystkich zachęcają” w ramach projektu realizowanego w naszej szkole „Książki naszych marzeń”.
Dzieci wyruszyły ze szkoły pięknie przebrane za bajkowych bohaterów niosąc kolorowe transparenty propagujące czytelnictwo. W trakcie pikniku  nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Bibliotekarze, opiekunowie, a przede wszystkim uczniowie czytali przedszkolakom wiersze oraz fragmenty bajek i legend.

Zdjęcia


Zajęcia krawieckie

W maju 2016 roku Samorząd Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Bącalskiej i Pani Małgorzaty Bekier, przygotował zajęcia krawiecki. Uczennice poznały sztukę szycia na maszynie oraz samodzielnie wykonały oryginalny i osobisty upominek. Uszyte z pięknych materiałów i własnoręcznie wykończone serduszko sprawiło radość każdej Mamie dziewczynek z klas V, VI i I gimnazjum.

Zdjęcia


Dzień Dziecka oraz Światowy Dzień bez Papierosa

31 maja 2016r.w Zespole Szkół Zawodowych obchodziliśmy: Dzień Dziecka oraz Światowy Dzień bez Papierosa.

Przy grillowanych kiełbaskach, obserwując różne eksperymenty, wybieraliśmy najciekawszy plakat zachęcający do niepalenia!

Jednogłośnie oceniliśmy, że bezkonkurencyjna była klasa III Pani Honoraty Gołkowskiej

Zdjęcia


Igrzyska Lekkoatletyczne 2016

19 maja odbyła się kolejna edycja Igrzysk Lekkoatletycznych Placówek Kształcenia Specjalnego Regionu Leszczyńskiego. Udział wzięło 120 uczniów ze szkół w Kościanie, Rydzynie, Rawiczu, Brzeziu, Wschowie, Górznie, Lesznie, i w Poznaniu. Zawodnicy konkurowali w biegach i rzutach w 2 kategoriach wiekowych:100m, 800m, skok w dal, rzut piłeczką palantowa, pchniecie kula, 1500m. Uczniowie sklasyfikowani zostali indywidualnie oraz placówkami. Drużynowo klasyfikacja przedstawia się następująco ZSS KOSCIAN ZSS BRZEZIE. ZSS LESZNO. Każda placówka otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Zdjęcia


WYCIECZKA UCZNIÓW SZKOŁY ZAWODOWEJ DO WROCŁAWIA

We wtorek, 17.05.2016 r. uczniowie Szkoły Zawodowej wzięli udział w wycieczce do stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia.
W planach mieliśmy rejs statkiem po Odrze oraz zwiedzanie interaktywnego miasteczka wodnego HYDROPOLIS. Pomimo niesprzyjającej aury dopisywały nam humory, a świat wody nie ma już przed nami tajemnic.
ZdjęciaLekcja przyrody w terenie...edukacyjnie i rekreacyjnie...

12 maja uczniowie klasy IV, V i VI Szkoły Podstawowej udali się na lekcje przyrody do Nadleśnictwa Karczma Borowa. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania w lesie, dowiedzieli się jak przygotować się na wyprawę do lasu, poznali gatunki zwierząt zamieszkujących nasze lasy. Po ciekawej lekcji przyrody było sielsko: wspaniała aura, ognisko, kiełbaski i zabawy na polance
.ZdjęciaTa strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5