Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
czerwiec 2016
BEZPIECZNE LATO
14 czerwca 2016r. odbyły się w naszej szkole spotkania ze Strażnikiem Miejskim z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum
Starszy inspektor Rafał Pędziwiatr przypomniał nam zasady prawidłowego zachowania się pieszego i rowerzysty w ruchu ulicznym. Wyjaśnił jak bezpiecznie bawić się i odpoczywać latem nad wodą, w lesie i w górach. Poinformował jak postępować w czasie burzy i w kontaktach z obcymi. Przypomniał numery telefonów alarmowych oraz zasady wzywania pomocy i służb ratunkowych. Z młodzieżą gimnazjum omówił problematykę związaną z zażywaniem substancji odurzających i poinformował o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Spotkanie bardzo zaciekawiło uczniów, a strażnik odpowiedział na wiele pytań nurtujących uczestników pogadanki.

GRA HISTORYCZNA Z OKAZJI 1050  ROCZNICY CHRZTU POLSKI

W dniu 9 czerwca 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wzięli udział w  Grze Historycznej z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.
Grupa uczniów wraz z opiekunem Rafałem Tomaszewskim wykonywała zadania sportowo-historyczno-obronne: rzut granatem do celu, strzelanie z łuku i broni pneumatycznej długiej oraz rzut oszczepem. Oprócz zadań sprawnościowych musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii wojskowości oraz dziejów Leszna. Zadania odbywały się w leszczyńskiej Jednostce Wojskowej- plac ćwiczeń i sala tradycji, stadionie lekkoatletycznym, Muzeum Okręgowym, na strzelnicy sportowej przy III LO i w Galerii Lochy. Zespoły zostały wyróżnione okazjonalnymi dyplomami i poczęstowane zostały wojskową grochówką. Organizatorami gry historycznej byli radny Jarosław Zielonka, UM Leszna, JW. w Lesznie oraz Muzeum Okręgowe.

Zdjęcia


Dzień Dziecka w szkole podstawowej i gimnazjum

Dzień Dziecka to najbardziej roześmiane ze wszystkich święto. Cały dorosły świat dokłada starań, aby był to niezapomniany dzień i prześciga się w pomysłach, jak go uatrakcyjnić.

Dnia 02 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Dnia Dziecka.

Samorząd Szkolny pod opieką Pani Małgorzaty Bącalskiej i Pani Ewy Nowak zorganizował wyprawę do Straży Pożarnej, gdzie uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o pracy strażaka, obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego i podziwiać widoki z kosza umieszczonego na rozsuwanej drabinie strażackiej.

W drodze do straży, każda klasa miała do wykonania wiele zadań i umieszczenie odpowiedzi na karcie zadań. Wszystkie klasy wykonały poprawnie wszystkie zadania, ale najlepsi okazali się uczniowie klasy IV – VI i młodzież z klasy II gimnazjum.

Wracając do szkoły zjedliśmy smaczne lody.

Ten świąteczny dzień upłynął szybko i w miłej atmosferze. Uczniowie zmęczeni zabawą, opaleni wiosennym słońcem, zadowoleni i radośni opuścili mury szkoły.


Zdjęcia

Samorządy Uczniów

Szkoły Podstawowej i GimnazjumFestyn z okazji Dnia Dziecka

Dnia 04.06.2016r. odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka.

W programie były:

  • zabawy ruchowe
  • kącik plastyczny
  • loteria fantowa
  • kawiarenka grill
  • liczne atrakcje

 

Dzień Unii Europejskiej

Podczas Dni Unii Europejskiej nasza szkoła zaprezentowała się na leszczyńskim rynku śpiewając piosenkę o słonecznej Italii.
Zdjęcia


Parafiada

W tym roku, po raz pierwszy wzięliśmy udział w Parafiadzie zorganizowaną przez Akcję Katolicką wraz z innymi stowarzyszeniami działającymi przy parafii św. Jana Chrzciciela w Lesznie. Zaprezentowaliśmy przedstawienie słowno-muzyczne pt. "Bezpieczne wakacje"
Zdjęcia


UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW  ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

W piątkowe popołudnie, 24.06.2016 roku pożegnaliśmy uczniów klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy otrzymując świadectwo ukończenia Szkoły stali się naszymi absolwentami. Pożegnalny komers odbył się w Restauracji Trasowa. Za całą jedenastkę trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów w dorosłym i samodzielnym życiu.

Zdjęcia

H. Gołkowska

 

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5