Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
styczeń 2017
"Poznaj swoje prawa w pracy" czyli "Kultura bezpieczeństwa" według Państwowej Inspekcji Pracy
Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej – Monika z klasy III i Paweł z klasy I, w dniu 26 stycznia 2017 r. reprezentowali naszą szkołę w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu – „Poznaj swoje prawa w pracy” – etap regionalny.

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej – Monika z klasy III i Paweł z klasy I, w dniu 26 stycznia 2017 r. reprezentowali naszą szkołę w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu – „Poznaj swoje prawa w pracy” – etap regionalny.

Konkurs jest organizowany kolejny raz w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Jego celem jest promocja proaktywnych postaw w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa w zakładach pracy.

Z grupy 60 uczniów reprezentujących nasz region, tylko 3 najlepszych uczestników mogło zakwalifikować się do finału.

W tym roku finał niestety bez nas, ale determinacja naszych uczniów podczas przygotowań, pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość!

Zdjęcia

Przygotowała: Beata OsiejewskaKonkurs plastyczno-czytelniczy
25 stycznia 2017 r. uczniowie z klas IV-VI SP wzięli udział w konkursie plastyczno-czytelniczym „Malowana zima”.
Uczniowie rozwiązywali quizy, zagadki, łamigłówki związane z aktualną porą roku, słuchali uważnie wierszy na temat zimy i udzielali odpowiedzi na pytania związane z ich treścią. Część zadań nawiązywała także do bezpiecznych zachowań podczas zimowych zabaw. Jednym z wierszy był „Mróz” E. Szymańskiego, do którego uczniowie wykonali piękne ilustracje.

I miejsce zdobyli uczniowie z grupy II - Patrycja Plewa, Kuba Krupka i Marcin Pajkert. Zwycięzcom konkursu i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia


26 stycznia 2017roku, gościliśmy w naszej szkole Strażnika Miejskiego Pana Rafała Pędziwiatra, który przeprowadził dwa spotkania na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swoich domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Białe szaleństwo może sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

Poniżej przypominamy najważniejsze zasady.
1. Ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu.
2  Zawsze bądź widoczny na drodze dzięki elementom odblaskowym! Zimą szybko zapada zmrok!
3. Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic i torów kolejowych. Zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni. 4. Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób.
5. Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. Zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo.
6. Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, a także w okna i przechodniów, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego.
7. Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi, ostrymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała. Nigdy nie celuj w głowę!
8. Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych jezior, kanałów, stawów.
9. Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
10. Nie dołączaj sanek do samochodu, motoru, gdyż może się to skończyć tragicznie.
11.Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z  nieznajomym.

Zdjęcia

S.O.S  zwierzętom

W dniu 25 stycznia 2017 roku uczniowie klas III B UZ oraz III B SPP odwiedzili  Młodzieżowe Centrum Profilaktyki „Alternatywa” w Lesznie.
Uczniowie wraz z opiekunem Rafałem Tomaszewskim włączyli się do akcji pomocy zwierzętom w zimie „SOS zwierzętom”. Uczniowie wykonali dwa karmniki dla ptaków oraz przeprowadzili zbiórkę karmy dla zwierząt. Dary zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt w Henrykowie.
Zdjęcia


W środę, 18.01.2017 r. w Szkole Zawodowej uczniów odwiedził pies Brutus – mieszkaniec Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie, wraz ze swoją opiekunką.

Mieliśmy okazję poznać zasady funkcjonowania schroniska, dowiedzieliśmy się, jakie formalności są niezbędne, aby adoptować zwierzaki, wysłuchaliśmy również kilku historii znalezionych zwierzaków. Młodzież interesowało, jak i czy mogą zostać wolontariuszami w schronisku.

W podziękowaniu za spotkanie przekazaliśmy Schronisku koce, ręczniki, zabawki dla psów i kotów oraz karmę, którą przynieśli uczniowie Szkoły Zawodowej oraz SPP.

Zdjęcia


25 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy / 15.01.2017 / kwestowało jedenastu wolontariuszy. Wszystko odbyło się spokojnie i w wesołej atmosferze. Uczniowie starali się zebrać jak najwięcej pieniędzy, mimo czasami padającego, gęstego śniegu. Zebraliśmy w sumie 1093,96 zł.

Wszystkim wspierającym naszą akcję bardzo dziękujemy!!! Do następnego roku ! Sie Ma !

Aleksandra Feld-Sowińska, Bartek Muszyński, Adriana Matuszewska

Zdjęcia

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5