Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
marzec 2017
Wycieczka edukacyjna do Poznania

W dniu 28 marca 2017 roku klasa I ZSZ uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Poznania. Uczniowie pod opieką Rafała Tomaszewskiego i Zofii Pokrywki zwiedzali muzeum Cytadeli Poznańskiej. Kierownik muzeum opowiadał o okolicznościach wyzwolenia Poznania w 1945 roku oraz zniszczeniach jakim uległo miasto w wyniku walk. Uczestnicy zwiedzili również w Muzeum Uzbrojenia wystawę plenerową sprzętu wojskowego używanego przez Wojsko Polskie dawniej i współcześnie.

ZdjęciaWitaj Wiosno!

21 marca radośnie powitaliśmy wiosnę w naszej szkole. Po wiosennym apelu z zagadkami wybraliśmy najlepszych przebierańców. Zostali nimi Patryk i Mikołaj z II klasy gimnazjum.
Następnie z uczniami z innych szkół wzięliśmy udział w barwnym korowodzie przebierańców na stadionie lekkoatletycznym. Pod hasłem „Wygońmy razem zimę śpiewem i tańcem!”, wspólnie spaliliśmy Marzannę i odtańczyliśmy taniec – wyganianiec. Nagrodzeni zostali najbardziej pomysłowi przebierańcy.

ZdjęciaWycieczka do stacji uzdatniania wody w Zaborowie

W dniu 13 marca 2017r., uczniowie klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z opiekunami, zapoznali się z pracą Stacji Uzdatniania Wody w Zaborowie, oraz spędzili trochę czasu na obserwacjach pod mikroskopem.

Stacja Uzdatniania Wody w Zaborowie została uruchomiona w październiku 1900 roku. Pompy wodne napędzane silnikami parowymi opalanymi węglem tłoczyły wodę siecią przewodów rozdzielczych do centrum miasta oraz końcowego zbiornika wieżowego. To zarazem najstarsza, ale i najnowocześniejsza w Lesznie stacja uzdatniania wody. Praca wszystkich urządzeń oraz procesy technologiczne są tu obecnie całkowicie zautomatyzowane.

Ujęcie w Zaborowie produkuje rocznie ok. 1 mln m3 wody, co stanowi mniej więcej 30% wody tłoczonej do sieci.

Przy okazji naszej wizyty, Pani Joanna Spychaj – Skopińska zapoznała nas z nową kampanią informacyjną MPWiK w Lesznie – Śmieć zatyka sieć!

Kampania ta jest skierowana do wszystkich mieszkańców aglomeracji leszczyńskiej. Ma na celu uświadomienie użytkownikom kanalizacji, jak istotny wpływ mają oni sami na prawidłowe funkcjonowanie systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków w Lesznie.

Zdjęcia


Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5