Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
kwiecień 2017
Konkurs "Pierwsza Pomoc".
4 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych im J. Korczaka- Zasadnicza Szkoła Zawodowa odbyła się już ósma edycja konkursu „Pierwszej Pomocy”. Tegoroczny konkurs organizowany był przy współpracy z oddziałem WOPR w Lesznie. Celem projektu było poznanie i doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w nagłych wypadkach oraz postępowanie z osobami podtopionymi. Brały w nim udział klasy I , II A oraz IIB ZSZ. Konkurs poprzedzony był dwugodzinnym szkoleniem oraz pokazem ratownictwa. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej podczas której uczniowie wypełniali testy i rozwiązywali zadania dotyczące pomocy poszkodowanym w wpadkach oraz podczas zdarzeń nad wodą. Druga część praktyczna obejmowała zasady zachowania się podczas nagłego zdarzenia-wyciągnięcia potopionego oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Organizatorem był Pan Rafał Tomaszewski. Zwycięskie klasy zostały uhonorowane dyplomami i słodką niespodzianką.

Klasyfikacja:

I miejsce kl I - 47 pkt

II miejsce kl II B -44 pkt

III miejsce kl II A -43pkt

Zdjęcia


WIOSENNO - WIELKANOCNE ZAJęCIA INTEGRACYJNE

5 kwietnia 2017r. młodzież gimnazjum i uczniowie klas IV – VI SP bawili się podczas zajęć integracyjnych.

Pierwszym punktem imprezy był konkurs wiedzy o wiośnie dla uczniów młodszych oraz konkurs wiadomości na temat Świąt Wielkiej Nocy dla uczniów starszych.

Najlepsze w „Zabawie ze słowem’’ były dwie pary: Klaudia Rak z klasy 6 i Konrad Maćkowiak z klasy 4 oraz Iza Dolczewska z klasy 6 i Krystian Janowicz z klasy 5.

Wśród gimnazjalistów najszerszą wiedzą na temat świąt wykazały się: Zuzia Jędrysiak i Zuzia Juszczak z klasy III oraz Marika Wiler z klasy II.

Podczas zajęć plastycznych uczniowie pod kierunkiem P. Ani Pajęckiej wykonali piękne dekoracje z papieru, krepy, bibuły, kolorowych piórek i waty, które ozdobiły nasze sale lekcyjne i korytarz szkolny.

Ostatnim, słodkim punktem zabawy były dekorowanie i degustacja upieczonych pod kierunkiem p. Aleksandry Feld – Sowińskiej pysznych mazurków.

Samorząd Uczniów SP i Gimnazjum

Zdjęcia


"Akademia odpadowa"

7 kwietnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez Panią Joannę Orzechowską, która pokazała jak segregować odpady

Uczniowie klasy IV – VI szkoły podstawowej dołączyli do Drużyny Segregolandii, aby nauczyć się prawidłowo segregować odpady. Dzieci biorą udział w kampanii edukacyjnej pn.„Akademia odpadowa” zorganizowanej przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego.

7 kwietnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez Panią Joannę Orzechowską, która pokazała jak segregować odpady oraz co dzieje się z odpadami komunalnymi, w jaki sposób zostają zagospodarowane. Dowiedzieliśmy się jak postępować z odpadami niebezpiecznymi, takimi jak przeterminowane leki, stary sprzęt elektroniczny i elektryczny czy zużyte baterie.

Kolejnym elementem kampanii jest konkurs „Nie marnuję – wykorzystuję! Brzydkie śmieci – ładne rzeczy”, na który przygotujemy przedmioty dekoracyjne z odpadów.

Zdjęcia


Wycieczka do Poznania  klasy I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej

19 kwietnia 2017r. dwie klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej – klasa I i IIa, wybrały się do Poznania. Najpierw wstąpiły do Rogalowego Muzeum Poznania na Starym Rynku, a później odwiedziły Blubry 6D.

Muzealny Mistrz Rogalowy krok po kroku, pokazał etapy produkcji tych wyjątkowych słodkości, cieszących się coraz większą popularnością w całej Polsce. W przygotowaniu rogalowego ciasta pomagaliśmy z pełnym zaangażowaniem, przez pół godziny zamieniając się w czeladników. Przesiewaliśmy mąkę, ugniataliśmy oraz wałkowaliśmy ciasto, dzieliliśmy je na trójkąty (i to w jaki sposób!), nakładaliśmy nadzienie z rękawa cukierniczego, a także uczyliśmy się zawijać rogale w podkowę przypominającą podkowę konia św. Marcina.

Dzięki tej wizycie zapoznaliśmy się z recepturą i składnikami używanymi do produkcji Rogali Świętomarcińskich oraz legendą o powstaniu rogali. Nauczyliśmy się mówić poznańską gwarą i teraz wiemy, na kogo powiedzieć mela a na kogo szczun, co to jest dynks, ajzol, tytka lub szneka z glancem.

Dodatkową atrakcją Muzeum jest jego wnętrze, o którym opowiedział nam najprawdziwszy Poznaniak – Wujek Biniu. Renesansowa kamieniczka na Starym Rynku jest jedyną w całym Poznaniu, która posiada drewniany, oryginalny i bogato zdobiony strop sprzed 500 lat. Konserwacja tego cudownego znaleziska, które przez stulecia było schowane pod warstwą desek, trwała aż dziewięć lat.

Mogliśmy skosztować rogali, słuchając legendy o powstaniu Poznania. Na koniec spotkania wszyscy otrzymaliśmy certyfikaty czeladnicze.

Natomiast w Blubrach 6D przenieśliśmy się w kapsule czasu w przeszłość i poznaliśmy bohaterów miejskich legend.

W pomieszczeniu z multimedialnymi ekranami wysłuchaliśmy charakterystycznej gwary poznańskiej, obejrzeliśmy półtorametrową makietę poznańskiego ratusza, a odbiór naszych wrażeń wzmocniły efekty specjalne mgła, wiatr, lasery, a także spotkanie z ruchomymi postaciami bohaterami naszych opowieści oraz słodki, migdałowy zapach Rogali Świętomarcińskich.

Zdjęcia

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5