Nawigacja
· Strona główna
· Historia szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Nasz Patron
· Dokumenty szkolne
· Rekrutacja
· Galeria zdjęć
· O naszej szkole
· Dla rodziców
· Nasi przyjaciele
· Europejski Fundusz Społeczny
· Doradztwo zawodowe
· Wczesne wspomaganie
· Pracownicy
· Linki
· Dla nauczycieli
· Kontakt
· Wyszukiwarka
· Klasa szpitalna
· Klub Olimpiad Specjalnych SZÓSTKA
Poczta ZSS
Logowanie na pocztę Zespołu Szkół Specjalnych
Telefon zaufania
Archiwum
maj 2017
Projekt gimnazjalny

Podsumowanie projektu gimnazjalnego - "ZIEMIA, WODA, POWIETRZE, OGIEń - uczeń twórca w świecie żywiołów."

Wiosna w ogrodzie - zajęcia klasy I i II uz gimnazjum

Dzień Europy i targi organizacji pozarządowych

Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Rawicz 2017


X-JUBILEUSZOWY MIęDYZSZKOLNY KONKURS WIEDZY O UE- ZJEDNOCZENI W RÓŻNORODNOŚCI

W Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Lesznie w dniu 9 maja 2017 roku odbyła się już X edycja Międzyszkolnego Konkursu Szkół Specjalnych Wiedzy o Unii Europejskiej.

Wzięły w nim udział placówki kształcenia specjalnego z Kościana, Brzezia, Jarocina, Rawicza, Wschowy, Rydzyny, Górzna i Leszna. Każda edycja odbywa się pod innym hasłem i dotyczy innej tematyki. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „Zjednoczeni w różnorodności”. Organizatorzy konkursu środki finansowe niezbędne do jego realizacji pozyskali od Leszczyńskiego Stowarzyszenia „Razem z Nami” na rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną. Nagrody rzeczowe zasponsorowali UM Leszna, UG Piaski oraz leszczyńskie biuro europoseł Krystyny Łybackiej. Organizatorami konkursu są członkowie Stowarzyszenia i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Lesznie: Rafał Tomaszewski, Domicela Tomaszewska, Małgorzata Światek i Zofia Pokrywka a zajęcia sportowe organizowała Ilona Antoniak.

Konkurs rozpoczął się od prezentacji zdjęć z poprzednich edycji oraz pokazu pamiątkowego album wydanego z okazji 10-lecia Konkursu. Uczniowie rozwiązywali testy i zadania teoretyczne dotyczące kultury i zabytków europejskich. Oprócz wiedzy teoretycznej musieli wykazać się tężyzną fizyczną podczas zadań sprawnościowych- wybijanie baloników, strzelanie do kręgli i ich przewracanie. Oprócz wiedzy teoretycznej i tężyzny fizycznej druga część zespołu musiała wykazać się w trakcie warsztatów kulinarnych „MasterChef Junior” umiejętnościami kulinarnymi. Przygotowywali oni wylosowane wcześniej sałatki z różnych kuchni europejskich m.in. polskiej, włoskiej, fińskiej i hiszpańskiej.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi a zwycięscy dodatkowo otrzymali okazjonalne puchary.

Konkurs objęty był honorowanym patronatem europoseł Krystyny Łybackiej.

KOLEJNOŚć W KONKURSIE

I miejsce ZSS z Leszna

II miejsce SOSW z Rydzyny

III miejsce ZSS z Górzna

Zdjęcia

Konkurs "Palić, nie palić"

W dniu 24.05.2017r. byliśmy na uroczystym spotkaniu w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Nasza uczennica Klaudia Kolompar zdobyła II miejsce w etapie powiatowym konkursu "Palić, nie palić - oto jest pytanie?", organizowanym przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Urząd Miasta Leszna, Starostwo Powiatowe w Lesznie  W dniu 24.05.2017r. byliśmy na uroczystym spotkaniu w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Nasza uczennica Klaudia Kolompar zdobyła II miejsce w etapie powiatowym konkursu "Palić, nie palić - oto jest pytanie?", organizowanym przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Urząd Miasta Leszna, Starostwo Powiatowe w Lesznie Organizatorem Turnieju był Zespól Szkół w Rawiczu. Obok placówek kształcenia specjalnego z Rawicza i Leszna udział wzięła Gimnazja z Rawicza Trzebnicy i Sierakowa. Zawodnicy na początku Turnieju losowali numery startowe 1 do 15. Pierwszym zadaniem z którym uczestnicy musieli się zmierzyć był test wiedzy teoretycznej o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Następnie uczestnicy Turnieju losowali jedno z czterech zestawów zadań praktycznych. Karol i Filip wylosowali: opatrywanie masowego krwotoku uda i ramienia, a Marika Resuscytację Krążeniowo-oddechową. Na koniec Turnieju wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Opiekunowie również otrzymali podziękowanie w postaci okolicznościowych dyplomów.

Zdjęcia


Akademia odpadowa

Uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w Kampanii edukacyjnej ,,Akademia odpadowa” , będącej kontynuacją trwającej od 2014 r. Kampanii edukacyjnej pn,. „Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych z terenu Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego”

W ramach Kampanii zostały zorganizowane warsztaty, podczas których uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady, jak postępować z odpadami niebezpiecznymi takimi jak przeterminowane leki, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny czy zużyte baterie a także jak działa system gospodarowania odpadami na terenie Związku.

Uczniowie wzięli udział w konkursie NIE MARNUJę – WYKORZYSTUJę! BRZYDKIE ŚMIECI – ŁADNE RZECZY polegający na stworzeniu z odpadów przedmiotu do dekoracji domu.

Uczestnicy konkursu:

Konrad Maćkowiak, Patrycja Plewa, Marcel Szeszuła, Marcin Pajkert, Klaudia Rak, Jakub Krupka, Iza Dolczewska

Zdjęcia

Ta strona używa plików cookies
Urząd Miasta Leszna
Obowiązek Informacyjny
Dostępność
Translate this site

Akty Prawne
Losowa Fotka
Fundacja Aby żyć
Gra edukacyjna
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc - osoba nieprzytomna oddychająca
Kalendarz
Po Wt r Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Testy na kartę rowerową
1 2 3 4 5