Ogólnopolska kampania edukacyjna

Szanowni Państwo,

Dostęp do internetu stał się nieodłączną częścią naszego życia. Smartfony, jako okno na świat, centrum komunikacji i źródło rozrywki, towarzyszą nam na co dzień. Jednak wraz z tym łatwym dostępem pojawiają się również wyzwania związane z bezpieczeństwem danych i prywatnością w sieci.

W związku z tym, Centrum Edukacji Medialnej oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK chcą Państwa serdecznie zaprosić do udziału w ogólnopolskiej kampanii #FakeNoMore, która skierowana jest do młodzieży szkół podstawowych i średnich. Naszym celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności, dzięki którym młodzież uniknie dezinformacji, manipulacji oraz zagrożeń w cyberprzestrzeni. Nasz cel realizowany będzie poprzez cykl bezpłatnych webinariów pod patronatem Kuratoriów Oświaty z poszczególnych województw.

Pierwszym tematem, który będzie poruszony, jest szeroko rozumiana prywatność w sieci. Omówimy podstawowe ustawienia prywatności oraz dobre praktyki korzystania z mediów społecznościowych. Dowiemy się, jak mądrze budować hasła i jakie dodatkowe kroki warto podjąć, aby zabezpieczyć swoją cyfrową tożsamość.

Zaprezentowane też zostaną bezpłatne materiały edukacyjne dla uczestników, przygotowane przez NASK.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Bezpieczeństwo młodzieży: Dzięki kampanii młodzież zyska wiedzę, która pozwoli jej unikać dezinformacji, manipulacji i zagrożeń w sieci.
  • Odpowiedzialność cyfrowa: Wspólnie zadbamy o to, aby nasi uczniowie byli świadomi swoich działań w internecie i potrafili chronić swoją prywatność.

Jak dołączyć?

Wystarczy, że nauczyciel wypełni formularz znajdujący się na stronie

– dla szkół podstawowych https://cempolska.pl/conferences/fakenomore-prywatnosc-w-sieci-szkoly-podstawowe/

– dla szkół ponadpodstawowych https://cempolska.pl/conferences/fakenomore-prywatnosc-w-sieci-szkoly-ponadpodstawowe/

W przeddzień webinarium prześlemy link do transmisji, którą można oglądać wspólnie w klasie.

Zainteresowanym klasom wydajemy na ręce nauczyciela/opiekuna zaświadczenie o uczestnictwie w kampanii.

Centrum Edukacji Medialnej

tel. (+48) 41 363 06 05

tel. kom. (+48) 509 661 613

Skip to content